Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az alsó bölcsességfogam félig...

Az alsó bölcsességfogam félig már kinőtt, de most oldalt bedagadt és fáj. Ilyenkor mik a teendők? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az alsó jobb bölcsességfogam félig már kinőtt ,de mellette bedagadt az ínyem és picit fáj is. Kb. 2 napja vagyok így. Most almát rágok rajta és vettem egy újabb szájvizet. Estétől szedek gyulladáscsökkentőt is. Mi a véleményetek róla? Szerintetek elmúlik? Volt már vki ilyen helyzetben?

Én rettegek a fogorvostól jó lenne ha vki vmi biztatót mondana!

Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. ápr. 29. 16:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyúlj hátra a fogkefével, és jól mosd ki az ételmaradékot, az íny, és a fogad közül. Öblögethetsz jó erősre főzött kamillateával is, hogy lejjebb menjen a gyulladás.Szedhetsz antibiotikumot, és fájdalom csillapítót is. Ha mindez nem segít, el kell menned fogorvoshoz, aki körbe metszi az ínyedet, természetesen érzéstelenítés alatt.
2012. ápr. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el fogorvosi ügyeletre. Èn mind a négy bölcsesség fogammal megkínlôdtam. Âllandóan begyulladt, bedagadt. Kaptam mindig valami kámforos gyulladáscsökkentőt az íny és fog közé. Az segített. Szâjzárat is okozhat gyulladás. Nem kell félni!
2012. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, azt úgy hívják, hogy Chlumsky-s csík. Nagyon jól leviszi a gyulladást.
2012. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A nevét nem tudtam, de köszi! :-) nekem sokat segített anno. Mindig èjszaka mentem, az ügyeletesek màr mosolyogva vârtak.
2012. ápr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat! Én már rettegtem ,hogy majd kimetszik meg ,hogy műteni kell a fogam. Ma elmegyek a gyógyszertárba. Remélem ,hogy sikerrel járok.:)
2012. ápr. 30. 07:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!