Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvoshoz járók válaszolnak?

Fogorvoshoz járók válaszolnak?

Figyelt kérdés
Holnap megyek.Nagy valószínűséggel kiszedik az ideget(ez gyökérkezelés?)és betömik.Én legfőképp az érzéstelenítéstől féllek,nagy durva tűfóbiám van..Az nagyon gáz ha nem becsuknám a szemem addigra? És ez a kezelés kb.meddig fog tartani?Érzéstelenítés alatt pontosan mit fogok érezni?Csak annyi hogy zsibbadni fog a fél fejem,beszélni se fogok tudni?Miután kiment az érzéstelenítő hatása,fog fájni a fogam? (az 1.szuris kezelésem azért ilyen sok a kérdésem)
2012. ápr. 23. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
A tűszúrást fogod érezni akkor is, ha netán befújják Lidocain spray-el az ínyedet, de kibírható. Felül, elől egy kissé kellemetlenebb, mint a felül,a hátulra adott érzéstelenítés. A gyökér kezelt fog lehet érzékeny akkor, ha kiment az érzéstelenítő hatása, de nem törvényszerű.Nem baj, ha becsukod a szemed, a betegek nagy része ezt teszi.
2012. ápr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha alsó fogról van szó, sanszos, hogy eltalálja az állkapocs alatt futó ideget (meg nem mondom a latin nevét, nem vagyok orvos...) és nem szépítek, az olyan mint a villámcsapás. De nem 100%, hogy betalálja. Én nem vagyok tűfóbiás, de nekem 2x találták be így az ideget alsó érzéstelenítéskor és mikor kiküldtek a váróba, hogy hasson a szuri, káromkodtam egy keveset... De ha felső fogat érzéstelenít, akkor 100%, hogy nem érzel semmi különöset, csak feszítést, ha ügyesen adja be. Bocs, ha ezzel a részével nem tudtalak teljesen megnyugtatni, de jobb szerintem, ha az embert nem áltatják. Ha betalálja az ideget, k*rvaszar, de kibírható, hiszen én is itt vagyok:)

A gyökérkezelés: ha nem nagyon gyulladt a fogad (úgy értem, még nem terjedt a gyulladás a gyökerekbe, akkor kellő érzéstelenítés mellett nem fog egyáltalán fájni. Ha nagyon gyulladt a fog és épeszű a doki, akkor előbb antibiotikumot fog szedetni veled, majd visszarendel, mert ha úgy kezelné, betojnál. Maga a beavatkozás ideje attól függ, hány gyökerű a fogad. Ha csak 1-2, úgy értelemszerűen kevesebb ideig tart. Nekem 2 fogamat gyökérkezeltek, mindkettő 3 gyökerű volt, nekem úgy 1 óra volt a kezelés (ebbe nincs benne a szuri hatóideje).

2012. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!