Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabisok, milyen magánrende...

Fogszabisok, milyen magánrendelőkről vannak tapasztalataitok? Melyiket ajánlanátok szívesen?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és most határoztam el magam arra, hogy fogszabályzót rakassak fel. Mivel sajnos a TB már nem támogatja, csak a 18 éven aluliaknak, így én arról kérdezlek Titeket, melyik magánrendelőt ajánlanátok nekem? Én eddig még csak a Madenta Rózsakert fogászati központnál érdeklődtem e-mailben, hogy mondjanak egy körülbelüli árat (nekem is könnyebb így döntenem), de nem kaptam még választ :(

Továbbá kíváncsi lennék arra is, mennyire mélyen kell majd belenyúlni a zsebembe. Mindkét fogsoromra kéne fogszabi, külső bracketes, sima fémszínű lenne, nem kéne semmi extra, max a bracketeken lévő gumik lennének fehérek. Úgy tudom, a huzatások sem olcsóak, plusz a kezelés legvégén éjszakait kell majd hordanom egy ideig, hogy végleg rögzüljenek a fogak.

Előre is köszi a válaszaitokat!


2012. ápr. 6. 15:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
a bölcsességfogat a fogorvostól kell megkérdezned. én csak javasolni tudom, hogy több dokitól kérj ki véleményt.
2012. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

nekem is volt ilyen gumipántom:D az akasztó még mindig rajta van a fogamon

de nekem rugók is voltak már a számban, mindkét oldalon, aztán gombocskák is:) azoknak az egyik végét a fog belső végére kell tenni a másikat meg kívülre:)

szerintem nekem már mindenféle cucc volt a számban 3,5 év alatt


nekem már kinőttek a bölcsesség fogaim, az egyiket ki is húzták, de nem a fogszabályzó miatt

2012. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

nekem is van drótrugóm :)) plusz külön fémpánt :))

amit nem szeretek a fogselymezés miatt az az, hogy a breketteket már nem gumival, hanem a jobb tartásért drótsodronnyal rögzíti az orvos. na, az kemény, töri a szájat, a fogselyem beleakad :(


egy nincs, ami egy volt osztálytársamnak igen: szájpadlásfeszítő. attól meghalnék!

2012. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

neked meddig volt a gumipánt?


nyáron új állást kell találnom, mert megszűnik a munkahelyem, és kicsit ciki lenne gumipánttal járni dolgozni. talán fel sem vennének :(

2012. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

nem sokáig volt benne, 2 hónapig ha jól emlékszem

rúgók viszont több ideig, ha mosolyogtam hátul látszódtak a rúgók ismerőseim folyton ezzel viccelődtek, azok 3-4 hónapig is bent voltak

2012. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

ja az rugó, amúgy nekem is van füzérliga, ligatúra a számban

legalább 3 helyen, fent már fém van nem műanyag, de most utoljára lent is 2 helyen már fém van

2012. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
ja, tényleg, mindig mondja a doki, hogy ligatúra meg szöcsi :)))
2012. ápr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Hát nem semmi :D Akkor rendesen megtúráztatnak majd a fogszabályzással, azt hiszem :D De akkor sem adom fel, akkor is kitartok és akkor is felrakatom... :) És már alig várom :)) Legkésőbb nyáron el is indítom ezt a folyamatot, addig még összeszedem magam kicsit anyagilag, aztán belecsapok a lecsóba :) Nektek pedig sok kitartást, sok sikert, szép mosolyt kívánok és nagyon köszönöm a segítségeteket, aranyosak vagytok :)))
2012. ápr. 16. 17:22
 29/30 anonim ***** válasza:

Ha indokolt, mindenképpen vágj bele! Gondolj arra, hogy a kacska fogak rosszul érintkeznek, és megindul rajtuk a szuvasodás (sajnos, nálam bekövetkezett, de én 37 évesen álltam neki).

A fogakat úgy állítja majd be a doki, hogy fél-egy milliméter helyköz legyen közöttük. Úgy nem fognak érintkezni, és nem romlanak majd olyan gyorsan. Hosszútávon mindenképpen megéri.


Köszönöm a jókívánságokat, neked is hasonló szépeket!

2012. ápr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
amúgy a youtube-on rengeteg előtte-utána videó van, nem is beszélve az orvosi tájékoztatókról :)
2012. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!