Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabisok, milyen magánrende...

Fogszabisok, milyen magánrendelőkről vannak tapasztalataitok? Melyiket ajánlanátok szívesen?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és most határoztam el magam arra, hogy fogszabályzót rakassak fel. Mivel sajnos a TB már nem támogatja, csak a 18 éven aluliaknak, így én arról kérdezlek Titeket, melyik magánrendelőt ajánlanátok nekem? Én eddig még csak a Madenta Rózsakert fogászati központnál érdeklődtem e-mailben, hogy mondjanak egy körülbelüli árat (nekem is könnyebb így döntenem), de nem kaptam még választ :(

Továbbá kíváncsi lennék arra is, mennyire mélyen kell majd belenyúlni a zsebembe. Mindkét fogsoromra kéne fogszabi, külső bracketes, sima fémszínű lenne, nem kéne semmi extra, max a bracketeken lévő gumik lennének fehérek. Úgy tudom, a huzatások sem olcsóak, plusz a kezelés legvégén éjszakait kell majd hordanom egy ideig, hogy végleg rögzüljenek a fogak.

Előre is köszi a válaszaitokat!


2012. ápr. 6. 15:16
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

nekem is damon önglírozós fogszabályzóm van

lent is és fent is


260.000Ft/állkapocs, és az én fogorvosomnál 10.000Ft/aktíválás

és még a kezelések, röntgen, meg minden

már több, mint 3,5 éve van fogszabályzóm


és most járok kb 900.000 és 1.000.000 forint között, amit már költöttem

2012. ápr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Az meredek... Igen, az előző kommentelő belinkelt nekem egy oldalt, ahol egy Damon fogszabályzós páciens írja le a tapasztalatait, meg azt, hogy mennyit költött eddig rá és hát igen, elég húzós összeg. De ha úgy vesszük, akkor végülis csak a kezdet drágább, mikor a (rosszabb esetben 2) fogszabit felrakják és magát a készülék árát fizeted ki. Utána kisebb túlzással apránként költekezel az évek folyamán (kinek milyen hosszú ideig van fent). Neked volt foghúzásod? Pesten csináltattad? Gondolom, igen, mert vidéken tényleg alacsonyabb valamivel az ár...
2012. ápr. 13. 11:25
 13/30 anonim ***** válasza:

nem volt foghúzásom, az én fogorvosom nem szereti ezt a módszert, ő mindent megtesz, hogy megtarthasd a fogaidat


ő egy elég drága orvos, sok külföldi is jár hozzá

meg ő is jár folyton külföldre továbbképzésekre, hogy a lehető legjobb és legújabb technikával tudjon dolgozni


neki fontos, hogy ő is elégedett legyen a végeredménnyel és tényleg nem olcsó

viszont nekem megér ennyit, hogy utána egy életen át szép legyen a mosolyom:)

2012. ápr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

én válaszolgattam az elején.


azért sztem a damon nem szokott ilyen sokáig tartani, ált. 1-1,5 év alatt végeznek. sztem az előző kommentelőnek olyan spéci fogászati problémája lehet, hogy azért tart már ilyen régóta.


végösszegben a régi és a modern eljárás nagyjából ugyanott van, csak a réginél a sok részletből adódik össze, a modernnél az elején kell egy nagyobb összeget kifizetni.

ha csak egy-másfél évig hordod a modernet, az is olyan 5-600 e ft-ra jön ki.

2012. ápr. 14. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

amúgy tényleg nekem kicsit más problémám van

nekem nem az a bajom, hogy nem férnek el a fogaim egymás mellett


amúgy nem szembetűnő a problémám, nehogy azt higgyétek, hogy ilyen nagyon előre ugró állkapcsom van:)


csak elég nehéz beállítani a középvonalamat

2012. ápr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

nekem is az van szétcsúszva :) a felső jobbra, az alsó balra :)

a doki először azt mondta, hogy 2 év rögzített + 2 év éjszakai lesz a szabályozás, de már most látom, hogy bőven túlfutunk rajta :)

a rögzítettben x idő a mozgatás x idő meg olyan, hogy rgzülni hagyja. a két időmennyiség azonos.

tavaly május végén kezdtük, és még nagyon szembetűnően kacskák a fogaim, és a közelében sem járunk a középvonalaknak.

nekem alul nem húztak, sztem ott nem is csinálja meg (nem is ragaszkodott volna az orvos az alsó szabályozáshoz, én kértem), mert nincs hova pakolni a fogakat, és meg akart kímélni a sok húzástól.


én a héten kaptam rubber bandet, olyan, mintha zabla lenne a számban :) és most étterembe kell mennem :I

2012. ápr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
nekem egyébként min. kétoldali keresztharapásom van, de lehet, hogy más is, nem tudom pontosan.
2012. ápr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

A Damon-ról én is olvastam, hogy kevesebb ideig kell hordani, de ha valakinek speckó baja van, akkor több időbe telik ezzel a módszerrel is. Amikor mi elmentünk még iskolás koromban sulifogászatra, akkor minden alkalommal mélyharapást állapítottak meg nálam... A felső fogsorom elülső fogai is előre állnak kicsit, szóval szerintem nekem is beletelne min 3 évbe, hogy rendbehozzák.

A rubber band egyébként nem az a rúgó, ami kétoldalt van, hátul?

2012. ápr. 15. 11:34
 19/30 A kérdező kommentje:
Ja és a másik az, hogy minden szép és jó, hogy Damon, meg foghúzás nélküli fogszabályozás, meg fogmegtartás, de mi lesz, ha például elkezd nőni hátul a bölcsességfogam és esetleg úgy helyezkedik el, hogy a szépen beszabályozott fogaimat elkezdi előretolni, meg összetorlaszolni?
2012. ápr. 15. 13:20
 20/30 anonim ***** válasza:

nem, a rubber band vagy elastics ez a gumipánt:

http://www.youtube.com/watch?v=3RyBC5GSIQM

2012. ápr. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!