Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Falnak megyek már, ilyenkor...

Falnak megyek már, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Helyzet röviden: 4 napja gyökérkezelték a fogam, raktak bele normális ideiglenes tömést, a lyukba semmi nem jut be vagy. Na most vasárnapig teljesen jól volt a fogam, ettem-ittam hideget-meleget, viszont a délutáni kávé óta kábé majd meghülyülök, úgy fáj már.

Gyógyszer nincs itthon és vasárnap révén gyógyszertár se volt nyitva. Egyszerűen nem értem miért kezdett el ennyire fájni, mihez kezdjek vele? Magánorvos csinálta (mert az sztk-sok 2hetente adnak csak időpontot...), viszont a mostani dokimhoz is csak jövő héten tudok csak visszamenni... Reggel első dolgom lesz odacsörögni, hogy hátha van szabad időpont, na de addig? :S

SOS ...



2012. márc. 19. 03:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy tűvel piszkáld ki az ideiglenes tömést, és jól szívogasd meg a fogad. Utána minél előbb menj vissza a fogorvoshoz, hogy nehogy jobban elfertőződjön a gyökércsatornád. Ha nem tudsz másnap visszamenni, a lyukba tegyél egy kis vatta pamacsot, hogy étkezésnél ne menjen semmi bele. A vattán keresztül tud szellőzni a fogad. A gyökércsatornában felgyülemlett gázok okozzák a fájdalmadat.
2012. márc. 19. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
ha fáj a fog, akkor vmit elcsesztek! mivel ilyenkor ki kell idegelni, utána már nem fájhat semmi mivel az a fog már elhalt. sajnos nincs 100-os gyökérkezelés. a gyökérkezelt fog sosem lesz olyan tartós, mint egy időben elkezdett szép esztétikus tömés. nem kell sok idő, hogy a fogad kettétörjön. szóval fizettél egy valag pénzt egy halott fogra, ami úgysem lesz tartós.
2012. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Kipiszkálni nem tudom sajnos, mert relatíve szilárd a tömés. Tudom elvileg nem fájhatna, csak az sztk-ban vattát tömködtek mindig bele, az pedig ahogy megszívta nyállal magát, tovább gyulladt :S

De hívtam közbe a fogászatot, holap tudok menni, addig már csak kibírom. Köszi a segítséget!

2012. márc. 19. 11:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyökércsúcsi gyulladásod van, ennek semmi köze ahhoz, hogy nem lett rendesen "kiidegelve" a fogad. Menj vissza a dokihoz.
2012. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megtörtént, kipucolta és van benne gyógyszer is, remélem lassan rendbe jön...
2012. márc. 20. 10:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!