Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fekete csík van az egyik...

Fekete csík van az egyik őrlőfogamban ez mi lehet?

Figyelt kérdés
Rendesen mosok fogat,de az egyik őrlőfogamon feltűnt egy pár napja ez a fekete csík és nem tudom h most mi lehet ez? Tavaly nyáron voltam utoljára fogorvosnál akkor még minden rendben volt.
2012. márc. 18. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szuvasodás
2012. márc. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor ha tényleg szuvasodik a fogam akkor az azt jelenti h lyukasodik?
2012. márc. 18. 10:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, ha évekig nem mennél vele fogászhoz, akkor a végén szétrothadna és kilyukadna
2012. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a válaszokat akkor aszem elmegyek fogorvoshoz megcsináltatom
2012. márc. 18. 12:08
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet sima elszíneződés is, de ha szuvasodás is, nem biztos, hogy hozzányúl az orvos.
2012. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és amúgy azt h lehet megállapítani h szuvasodás vagy csak elszíneződés?
2012. márc. 18. 14:24
 7/12 anonim ***** válasza:

A fogad tetején van? Mert ebben az esetben a szuvasodás egyik leggyengébb formája áll fenn. Az őrlőfogak tetején lévő csücskök között meglepően mély barázdák vannak, amiket a fogkefe sörtéi nem érnek el. Rendszeres fogmosás mellett a folyamat nem fog kiterjedni - azaz lúgos (fogkrém) környezetben csak elszíneződést okoz.

Esztétikailag egy kevés hátrányt jelent, ezért ún. barázdazárással kezelni lehet. Maradandó fog esetében én nem ajánlom ezt az eljárást, mert az ilyen barázdatömések alatt mindig marad egy kis baktérium (vagy a tömés szélén bekerülhet), ami a környezettől elzárva gyorsan elszaporodik és nagyobb károsodást is okozhat a fog belsejében. Szinte lehetetlen a barázdatömést tökéletesen végrehajtani a nagyon kicsi felület miatt.

Gyerekfogászaton a tejfogakon viszont gyakran alkalmaznak barázdazárást, mert teljesen fájdalom mentes és előbb-utóbb úgy is kihullik a tejfog.

2012. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen a fogam tetején van egy ilyen kis vonalban minimális "gödörrel",de akkor ez most nem olyan veszélyes vagy azért meg kell mutatni fogorvosnak?
2012. márc. 18. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Megmutathatod neki - az nem kerül semmibe. Addig is legalább megnézi a többi fogadat, tömésedet, leszedi a fogkövet... Én mindig ajánlom hogy érdemes félévente/évente egyszer meglátogatni a fogorvost, legalább egy rutinvizsgálat erejéig.
2012. márc. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kifelejtettem:

Egy ilyen barázda csíktól nem lesz semmi bajod, ha tisztességesen, napi legalább 2x helyes technikával fogat mosol. Mint írtam, csak az esztétika szempontjából lehet hátrány - ha ez zavar téged, barázdazárással meg lehet oldani, de a legtöbb fogorvos maradandó fog esetében ezt nem ajánlja/vállalja. Ettől függetlenül persze megmutathatod neki - bajod nem lesz belőle.

2012. márc. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!