Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki jártas segítene nekem...

Valaki jártas segítene nekem a fogtömésekkel kapcsolatban? Többi lent!

Figyelt kérdés

Tehát volt egy eléggé lyukas (rágó)fogam, amiről azt hittem, hogy csak koronával menthető, viszont a doktornő csodát tett, és elkezdte felépíteni a fogamat. gyökérkezelte, gyógyszeresen tömte, ideiglenes tömés, és ma kaptam egy végleges gyökértömést, meg kb már csak a felülete nincs betömve, ezt már érzéstelenítő nélkül csinálta. ezután mondták, hogy a következő alkalommal megkapom az utolsó réteget, a felületi tömést, és addig eldönthetem, hogy fizetős, vagy sztk-s tömést kérek (igen, eddig elfelejtettem mondani, hogy ez mind a körzeti!). Megkérdeztem, hogy mindkettő fehér? mondták, hogy igen, de jobb a fizetős. 8ezer ft-ba kerül. mit gondoltok? megéri? nem sajnálom a pénzt a fogaimra, csak csupán a felületi tömőanyag 8ezer ft? valakinek van tapasztalata? hogy döntenétek?


valamint azt is mondta, hogy a fogam egy része nem teljesen átjárható. ez mit jelent? tömés közben folyamatosan valamilyen tűket szurkált a fogamba, és röntgen alatt is bele volt dugva 2 tű.


2012. márc. 9. 11:46
 1/9 A kérdező kommentje:
ja, igen, még annyit, hogy ez a gyökértömés rikítóan világos, a fedőtömés ugye fogszínű lesz?:)
2012. márc. 9. 11:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bevállalnám 8000-ért a jobb tömést, simán. Tudod, mennyibe kerül egy maszekban egy komplett gyökérkezelés idegeléssel, gyökértöméssel, fedőtöméssel együtt? Átlag 3-szorosa a 8000 ft-nak...
2012. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
tudom, régen magánrendelőbe jártam, de rájöttem, hogy butaság, hiszen évek óta fizetem a tb-t, már többszázezer ft-ot befizettem, és nem is járok dokihoz! ezért most ide jöttem :) de énis hajlok a fizetés tömés felé, csak nem tudom, mi a különbség
2012. márc. 9. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen a jobb minőségűt rakatnám be. 8.000 ft nem nagy pénz, ha azt nézzük, hogy egyébként pótlás kéne 20.000-ért. Ha a rosszabb minőségű tömésed kiesik és újra kell tömni, akkor már valószínűleg menthetetlen lesz a fogad. A jobb minőségűvel sok-sok évig nem lesz problémád.
2012. márc. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szupi :) akkor a fizetőset választom. amúgy az, hogy ma érzéstelenítő nélkül tömte, pontosabban 1 órával ezelőtt, és egyáltalán nem érzékeny, az jó jel, ugye?
2012. márc. 9. 12:18
 6/9 A kérdező kommentje:
na, most leesett egy darab :S úgy tűnik ez a nagyonfehér csak ideiglenes rajta
2012. márc. 9. 12:47
 7/9 A kérdező kommentje:
ha lenyeltem, az nagy gáz?
2012. márc. 9. 12:48
 8/9 anonim ***** válasza:
vállald be. az én orvosom eleve 10ezerért töm.
2012. márc. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de az hogy a te orvosod 10ért töm, az nem érv..:) az enyém 15ért tömött, úgyhogy a 10 még olcsó is, de ott bennevan a felszerelés, munkadíj, kompozit, és nemhiszem, hogy 2ezres munkadíjjal dolgozott csak.. remélem érted. itt ezt a részét a havi 15ezer befizetett TB állja.
2012. márc. 11. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!