Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezeléssel kapcsolatban...

Gyökérkezeléssel kapcsolatban tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Az egyik örlőfogam már volt tömve, de begyulladt, gennyes is volt sajnos, így gyökérkezelni kell. Már másodjára kaptam bele ideiglenes tömést, és tegnap az is kiderült, hogy nem három, hanem négy gyökércsatornája van. Tegnap óta van egy folyamatos, nem erős, de feszítő fájdalom. Ez ilyenkor normális szerintetek? Vagy az is lehet, hogy esetleg csont vagy csonthártyagyulladás van a háttérben?Azért gyanús a dolog, mert elméletileg a gyökérkezelt fognak nem kéne fájnia semmilyen módon. Valakinek esetleg valami tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Fogorvoshoz csak két múlva kell mennem, de gondoltam, megkérdezem itt, hátha volt már valakinek tapasztalata ilyen téren.

Válaszotokat előre is köszönöm! :)


2012. febr. 24. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én hetekig jártam ugyanilyen problémával fogorvoshoz, nálam is kiderült, hogy mégegy csatorna van, de végül ki kellett húzni. Idő kell, amíg a gyulladás után helyre jön a csont, és megnyudszik az egész, tehát lehet, hogy sikerül megmenteni a fogat, ilyenkor még antibiotikumot is adnak néha, de az is benne van a pakliban, hogy nem sikerül megmenteni.
2012. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*megnyugszik
2012. febr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos én is egy elég hosszú folyamatnak nézek elébe, remélem 1-2 nap múlva azért már nem lesz ennyire kellemetlen...

2012. febr. 24. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Közkeletű tévedés, hogy a gyökérkezelt fog ne fájhat. Csak épp ilyenkor nem a fogad belseje fáj, mivel ott már nincs érző ideg, hanem a gyökércsúcs és azt környező csonthártya. Egyébként ugyanolyan pokoli fájdalmakat tud okozni egy gyökércsúcsi gyulladás is mintha még élő lenne a fog.

Mi a teendőd: menj vissza a fogorvoshoz és jelezd a panaszt. Egyébként nekem 2 gyökérkezelt fogam van és az egyik azért kezdett hónapokkal később fájni mert kiderült, hogy elcseszték a gyökértömést, úgyhogy nekem szájsebészeti műtétem lesz.

2012. febr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!