Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogszabályzó levétele?...

Fáj a fogszabályzó levétele? Valamint utána nektek volt sok elromlott fogatok?

Figyelt kérdés
meg hogyan szedik le a fogszabályzót?:O

2012. febr. 28. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kihúzzák a szálat. Aztán egy fogóval lepattintják egyneként a bracket-eket. Az érdekes érzés, de semmiképpen nem fáj. Csaka hangja durva :-) Azátn lepolírozza a ragasztót róla. Nekem utána fájt, de nagyon, mint mikor húznak rajta. Mert a fogszabi levétele után a fogak hirtelen nagyon szabadok lesznek. Már megszokták évek alatt, hogy tartják őket, és most hirtelen minden harapásra, nyelvmozdításra mozognak! Ne ijedj meg, csak úgy érzed, hogy nagoyn mozognak, de valójában nem annyira! Nem fognak kihullani. Egy-két napig fájt, pont olyan, mint mikor húznak a fogszabin. Az éjszakai viselése nagyon fontos, főleg az első fél évben, mert akkor kell a fogaknak alaposan rögzülnie a kívánt heyzetben (jól körbenője mindenhol az íny, stb.). az elején még ne nagyon harapj erőseket (sörösüveg kinyitása pl :-)), mert kimozdulhatnak és elrontják az eredmnyt.

A fogszabályzó levétele után nem lesz rossz a fogad. Ha nem mostál rendesen fogat a viselése alatt, akkor azok már rosszak. A fogszabi egyébként nagyon jól rászoktatja az embert a gyakori fogmosásra, jó szájhigiéniára. Csak ezt ne veszítsd el. A fogzománc a levételkor megsérülhet, ha nem volt jó (vagyis ha túl jól tapadt) a ragasztó. De ezt azonnal meg tudod kérdezni. Elmex-et használj, nekem azt mondta a doki, az betömi a mikroszkopikus sérüléseket.

2012. febr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
58%
jaaaj:D én nagyon félek, már másfél éve van fogszabályzóm, de valamiért nem igazán várom azt a pillanatot, amikor leveszi. :DDDD
2012. okt. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát én se basszus, de már fél éve ígérgeti : D 2 éve van fent..
2012. nov. 4. 17:18
 4/4 Kukamakka válasza:
61%
:) nekem márt több mind 3 éve fentvan és most Április 15* veszik le :$$ alig várom :P
2013. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!