Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogszabályzó felrakása? :O

Fáj a fogszabályzó felrakása? :O

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam már hogy nem fáj csak kellemetlen,és csak utána fáj miután felrakták.12 éves vagyok és félek a fogszabályzó felrakásától..amikor a bracketteket(vagy hogy írják) rakják fel az fáj? És amikor a drótot rakják rá,vagy amikor a fogamra ragasztják rá azt a fém akármit? Lehet jövőhónapba lesz fogszabályzóm és mindent megakarok tudni..:D

2012. febr. 28. 14:51
 1/10 A kérdező kommentje:
haha xdd jóvicc:Dxd
2012. febr. 28. 15:16
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Legjobb barátnőmnek most lesz 4 éve, hogy fent van, emlékszem mondta, hogy nem tudott enni 2 napig, de megérte felrakattatni neki, mindig csak a végeredmény lebegjen a szemed előtt ;). Nekem is most lesz felrakva majd májusban :)
2012. febr. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a felrakás csak kellemetlen lesz, de nagyon, mikor egy órán keresztül nem csukhatod be a szádat, köpni nyelni nem tudsz, folyik az orrod, levegőt nem kapsz stb.. de hátha neked nem lesz gond, én huhhh de rosszul voltam.. hát mikor felrakják utána reggel felkelsz, és le akarod majd tépni.. borzasztóan fog fájni, enni em tudsz rendesen legalább egy hétig.. és mikor majd mész vissza és húznak rajta minden alkalommal, akkor is lesz egy két napos fájás minden alkalommal :S de.. túlélhető, most van fent asszem 2. vagy 3. éve, lassan szedik le :) kitartás!
2012. febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem fáj. Először alaposan letisztítják a fogak felületét, hogy ne maradjon rajta baktérium, ami alatta kirohasztja. Érdemes a felrakatás előtti két héten alaposan fogat mosni, vagy fogkőleszedetést is végeztetni. Pl. szódabikarbónás fogmosás.

Ezután ragasztót kennek a fogak közepére, és beleteszik a bracket-eket. (nem fáj). Majd megköt a ragasztó, UV fényre általában, ezt egy műanyag lámpával csinálják. Ha rendesen megkötött (estleg húzogatja, hogy jól megragadt-e), beleteszik a drótot. Ezt úgy kell elképzelni, hogy a fogon a fém bracket-ek kifelé nyitottak, van egy rés rajta, amibe belepattintják a drótot, mint egy csat. Egyenként haladva, valami csipesszel vagy mivel teszi bele, én sosem néztem, nem érdekelt. :-) A végén pedig belefűzi az utolsóba, mert ahhoz nehezebben fér hozzá. Nem fáj.

Egyre nagyon figyelj! Én megszívtam a legelső felrakásnál: a nyelveddel tapogasd meg a legutolsó bracketnél, hogy a drót ne álljon ki belőle! Nagyon minimálisan állhat csak ki a drót hegyes vége! És kérj mindenképpen viaszt, meg kérdezd meg, hogy kell használni. Mert a hosszú drótvég felsérti a szájat. (Viasz használata: egy kis dobozkában adnak fehér gyurmaszerű viaszt. Egy icipici darabkából, mondjuk 5mmx5mm-es gyúrj tiszta kézzel egy golyót, és tedd az utolsó fogadnál a drót végére. Jól nyomd bele, akár a bracketre is, nem marad ott, ki fog jönni, ha le akarod szedni. Persze nyelvvel ne piszkáld, mert kijön. ez azért kell, hogy ne sértse fel a szájat a kiálló drótvég.) Aztán úgyis megtanulod, hogy fogszabályzóban máshogy kell az ajkakat nyitni és zárni, hogy ne "karistoljon". Természetes lesz. A viaszt akár le is nyelheted, nem ártalmas (én sokszor elfelejtettem kivenni evés előtt, és megettem :-)). Sajnos felrakás után pár napig fájhatnak a fogaid meg a fogínyed, mert nincsenek hozzászokva, hogy rögzítve vannak. A nyelved ha hozzáér, már az is fájhat, mert nyomja a fogakat... Harapni sem biztos, hogy tudsz. Én jó hűvös joghurtot, krémtúrót és italokat ettem/ittam, az hűsít. De 2-3 nap és elmúlik!

2012. febr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom: még a felrakáskor van a gumi felrakása is. A dót bepattintása után egy gumikarikákból álló szálat tesznek rá, tekergetik, ráakasztják a bracketekre, az fogja rögzíteni, meg szabályzást is lehet vele csinálni (kicsit húzza). De legelső alkalomkor nem fognak rajta szerintem húzni. Erre az az ajánlatom, hgy kérj átlátszót. Én hülye, kéket kértem, és az sokkal jobban látszott. Így is elég nehéz megszokni, hogy más a kinézeted. Ha később van kedved, kérhetsz színes gumit.

Ez 1 hónapig lesz fent, akor húznak rajta, cserélik a drótot és a gumit. A fogszabi felrakása egyáltalán nem fáj. Csak utána, de az már a szabályzás miatt van. De az sem elviselhetetlen és csak pár napig tart.

Eztuán már csak akkor fáj, ha húznak rajta. Nekem pl. minden húzás után fájt 2-3 napig. A bevált trükköket már fent leírtam. Fagyi, hideg ital, joghurt, hideg puding, krémtúró...

Majd ügyelj arra, hogy nem szabad vele erősen almába meg ilyesmikbe harapni, mert megakad a fogszabi miatt, az el is törheti vagy elgörbítheti a drótot, és akkor nem olyan lesz a fogsor, mint amilyent akarnak. Ha véletlenül megtörténik, vissza kell menni, max. megnézi, és ha nem görbült el a drót, nem jött ki a brackettből, akkor ennyi. Ha baj van, kicseréli. De görbe fogszabályzóval ne maradj napokig! Elgörbíti rossz irányba a fogadat!

Kitartás! Szép lesz!

2012. febr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
94%

Én egyszer beleharaptam az almába, de tudtam hogy nem szabad. Természetesen akkor ki kellett jönnie a helyéről. Másnap mentünk vissza hogy igazítsák meg...

Szerintem nem kell izgulni. Én már túl vagyok rajta. De emlékszem mindenre. Amikor feltették 3-4 napig joghurton éldegéltem. Aztán lassan megtapasztaltam hogy mit hogyan, miért kell csinálni vele. Amit nem írtak még az az hogy lehet venni pl. a dm-ben speciális fogkefét. kb.5-600 ft. Ez ki van alakítva a fogszabályzónak megfelelően. nekem azt mondták hogy olyat használjak.

Ne izgulj! A szépségért meg kell szenvedni!!! :)

2012. márc. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hátha segít :D

[link]

2012. márc. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem fáj ,amikor felteszik,csak utána nap ..

Hát,azt hittem,hogy meghalok.. Komolyan,sírva fakadtam,annyira fájt.. De remélem megéri!:))

Kitartást neked!:)

2012. márc. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Egyáltalán nem fáj. De nem hogy a felrakás, utánna sem.

Épp hogy érzel valamit, de amúgy semmi. első nap már

spagettit, meg túrórudit ettem.

2017. aug. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaaj de rég is volt. Más vagy 2 éve le is szedték :D
2017. aug. 24. 11:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!