Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van vmilyen egészségügyi oka...

Van vmilyen egészségügyi oka ennek, vagy csak a fogorvosom lusta/szadista?

Figyelt kérdés

Szeretném rendbe tetetni a fogaimat, ugyanis van olyan, ami lyukas, stb. Viszont a nagggggggyon rossz tapasztalat visszatartó erő.


A fogászaton egyedül az injekciótól félek, de attól olyan szinten, hogy majdnem remegek. Nem vagyok egy hisztis típus, és a fizikai fájdalom tűréshatárom sem alacsony, de a fogászati injekciót naggggyon nehezen viselem.


Kértem a fogorvost, hogy előtte kenje vagy fújja le lidokainnal az ínyemet, így enyhítve a szúrás okozta fájdalmat, és akkor számomra minden más oké.

Erre a válasza egy sima: NEM volt, indoklás nélkül. Indoklása: "Mert nem."


Van vmi egészségügyi oka annak, hogy elutasítja ezt, ami csökkentené a "szenvedésemet"? Vagy csak simán lusta, szadista?


Tudom, egyszerűbb volna átmenni másik fogorvoshoz, DE ott már a sima foghúzásért is fizetnem kell, a tömésről stb. nem is beszélve. Arra pedig egyszerűen nincs pénzem. Viszont a fogaimra is ráfér egy kis helyreállítás.


Mit tehetek most?


2012. febr. 11. 19:11
1 2
 1/11 tetris ***** válasza:
Jobb helyeken tutti-frutti ízú lidokain bekenéssel érzestelenítik el a szuri helyét, mielőtt azt beadnák. Ez a te dokid meglehetősen érzéketlen alak lehet, ha ilyen mogorván visszautasított. Legközelebb ajánld fel, hogy kifizeted a szuri előtti érzéstelenítést. Vagy, ha ilyen modortalan, akkor legyél te is az. Mondd meg neki, hogy míg a szuridat beadja, addig szivesen megtartod a heréit, ne kelljen már lógatnia.
2012. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A tűszúrás helyét nem tudja érzésteleníteni.
2012. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
biztos én vagyok a hülye, de nem értem a problémádat, ne kérj injekciót és kész...én a gyökértömésemhez sem kértem, mégis ki lehetett bírni, és nem félek a tűtől, csak utálom, ha 2 órán át folyik még a nyálam
2012. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nos, akkor most már végképp nem értem, miért ilyen alak?!


Viszont amennyiben nincs egészségügyi oka ennek az elutasításnak, mit tehetek? (Komoly válaszokat várnék, bár az első javaslattal is egyetértek...és jót röhögtem rajta.) Mert nehogy már az ingyenes ellátásért fizessek (miből?) máshol azért, mert ő nem hajlandó normálisan ellátni, vagyis enyhíteni a fájdalmat, ha az valójában nem ütközik egészségügyi akadályba!


Nem vagyok lidokain érzékeny sem, hiszen az injekcióban is azt ad be. Az ízét is jobban viselem, mint a fájdalmat...

2012. febr. 11. 19:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Injekció nélküli tömés/húzás....na erre kíváncsi lennék! Megnézném, hogy viseled, viselnéd az orvosomnál! :)
2012. febr. 11. 19:22
 6/11 anonim ***** válasza:
Gondolom ez SZTK-s orvos volt. Ott ne legyenek olyan elvárásaid, hogy emberként kezeljenek. Egyébként az a lidokain semmit sem ér, bár szerintem az injekció egyébként sem fájdalmas dolog. Kicsit túlparázod a dolgot.
2012. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tömést én mindig érzéstelenítés nélkül kértem, gyökérkezelést is. A húzást azt nyílván nem, de az első kettőt ki lehet bírni. Szerintem egyszerűen az az oka, hogy a lidokain pénzbe kerül és nem akar így is úgy is adni emiatt, hanem csak simán injekcióba.
2012. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen lenéz,nemtörödöm és nehogymár az legyen amit te akarsz.Minden orvos ilyen!
2012. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én mindig elkezdtem sírni amikor láttam a tűszúrást, plusz rosszul is voltam, volt, hogy kimentem hányni.. igen, csak a tűszúrás miatt..Igaz, velem kedvesek voltak, bár mint később kiderült (suli fogorvos) nem is "igazi" fogorvos volt, hanem GYAKORNOK és az babrálta a fogaimat meg más diák fogait.. szóval össze vissza gyökérkezelte vagy 8 fogamat kb. na jó, nem, de vagy 5 fogamat biztosan..addig egyiknek sem volt problémája, nem fájtak, nem voltak lyukasa, nem voltak érzékenyek, semmi..amióta gyökérkezelte (kb. 2 éve) folyamatosan fájnak, sokkal érzékenyebbek hidegre, melegre.. szóval eléggé elcseszte.. elmentem 2 magánrendelőbe, ahol közölték hogy semmi baja a fogaimnak..szóval nekem az a tapasztalatom, hogy magánrendelőknél sem a legjobb az ellátás.. :(

De a szurihoz egyébként hozzá lehet szokni, tudom, hogy milyen rossz, de én -nagyjából- hozzá tudtam szokni, remélem te is majd:)

22L

2012. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mármint nem a tűszúrást láttam, hanem a tűt:D
2012. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!