Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érzékeny fogak ellen lehet...

Érzékeny fogak ellen lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés

Úgy értem a fogkrémen kívül.

Amit a TV-be is reklámoztak, az a fogkrém, hogy reggeli használat után aznap megszünteti a fogérzékenységet (persze másnak visszajön) az sem használ, mert nekem nem szünteti meg aznap sem.

Pedig kipróbáltam már sok fajta fogkrémet de nem használt, pedig sokáig mostam az ilyenekkel....(mármint több héten hónapon keresztül)


Mit tudok tenni? Fogorvos tud tenni valamit?


19/L

(A kor itt azért fontos, hogy senki ne álljon elő azzal a "remek" ötlettel hogy : műfogsor)


2012. jan. 26. 20:28
 1/7 A kérdező kommentje:
másnak helyett MÁSNAP, elírtam bocsi
2012. jan. 26. 20:29
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos kinn van a fognyakad. Fogorvos rendbehoz.
2012. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne egyél savas ételeket/italokat közvetlenül fogmosás előtt, ugyanúgy, ahogy hányás után sem szabad közvetlenül fogat mosni. A savtól felpuhult zománcod csak jobban lesúrolod a fogadról ha fél órán belül rögtön fogatmosol, csak kiöblíteni lehet a szájad.


Amúgy nézesd meg fogorvossal.

2012. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kint van a fognyakam? Az mit jelent? az a fogíny alsó része?
2012. jan. 26. 20:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Múltkor mikor voltam a fogorvosnál, egy fiúnak ugyanez volt a baja. Valamivel leecsetelte neki az orvos. meg mondta neki hogy még menjen majd vissza, és megint megteszi.

szerintem menj el egy fogorvoshoz :))

2012. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sensodyne rapid. nekem fogszabályzó miatt az egyik fogamnál felhúzódott az ínyem, és olyan érzékeny lett, hogy már a langyos víztől is majdnem besz..tam. ezért kipróbáltam az előbb említett (nem túl olcsó) fogkrémet, ami pár nap alatt(!) teljesen megszüntette a fájdalmat. utána még addig használtam, míg el nem fogyott, majd visszaváltottam a hagyományos fogkrémre. fél éve semmi bajom.
2012. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fog koronája be van vonva egy kemény réteggel, de a gyökere az vékonyabb, érzékenyebb. Ha az ínyed valamiért eláll a gyökértől, akkor szabadonmarad az érzékeny rész. Itt könnyen ki is lyukadhat, úgyhogy mindenképp érdemes lenne megmutatni fogorvosnak.


[link]


[link]


Különben nálam is fél tubus Sensodyne után eltűnt és végleg elmaradt.

2012. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!