Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvostól lehet kérni,...

A fogorvostól lehet kérni, hogy altatásban vagy műtét keretében távolítsa el a bölcsességfogakat?

Figyelt kérdés
Nem bízok az injekcióban, abban, hogy semmit nem éreznék miközben az ínyemből kitépik a gyökerekkel és idegekkel kapaszkodó bölcsességfogamat. Milyen érzés lehet az amikor elkezdi húzni az orvos a fogóval az idegek meg elszakadnak és ömlik a vér...
2012. jan. 22. 11:22
 1/10 anonim válasza:
36%
kellemes
2012. jan. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Altatásban illetve műtét keretében történő fogászati beavatkozásokat szájsebészeti klinikákon vagy kórházakban végeznek. Sima fogorvosi rendelőben nem!
2012. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Tremészetesen lehet! Csak meg kell fizetni! Ilyenek a : [link]
2012. jan. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az altatáshoz minden esetben altatóorvos kell, ehhez a fogász nem ért. Pont ezért csak kórházban/klinikákon lehet altatni.
2012. jan. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon fájdalmas,nekem pár napja volt műtétem.

Életem legmeghatározóbb traumája volt felnőtt emberként!

2012. jan. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is húzták a nyáron, és nagyon féltem tőle, de azt mondom ha elmész egy jó fogorvoshoz akkor az profin megcsinálja. Lehet hogy drágább ha magánrendelőbe mész, de csak egyszer kell kihúzni.

Egy foghúzást nem a normál lidokainnal érzéstelenítik.

A fél fejem elzsibbadt, de fájdalom nem volt attól függetlenül hogy a gyökere kicsit kanyarodott. Fura volt nagyon és nem csinálnám még egyszer, de nem éreztem fájdalmat.

Én nem vállalnék be altatásban műtéttel semmit ha nem muszáj.

2012. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tuti nem kérném, nekem megváltás volt, hogy kihúzták, semmit nem éreztem a világon, ellenben előtte 3 hétig szenvedtem, míg vártuk, hogy lehúzódjon a gyulladás... Szájzár, három doboz antibiotikum, no evés, no alvás. A férjem nem is engedte volna az altatást, azt mondta, amíg nem muszáj, nem kell annak a kockázatát bevállalni. Féltem tőle, de semmit nem éreztem. Utána kellemetlen volt, de az altatás után is kellemetlen lenne.
2012. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
(Ja, és azért hallgattam a páromra, mert ő orvos, és gondoltam tudja, hogy nem fogok belepusztulni a fájdalomba helyi érzéstelenítéssel sem... :))))
2012. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen a fogad helyzete, gyökere. Nővéremnek pár hete húzták ki, nagyon könnyen ment. Nekem viszont tegnap műtötték ki, röntgen készült az egész fogsoromról, ami alapján nem látszott nehéz esetnek, de szájsebészetre küldött a fogász, mert egy idegköteg közel futott a gyökeréhez, nehogy baj legyen.


Nos, ha CT készült volna róla... (ami vagy drága, vagy hónapok múlvára kapsz időpontot), akkor látszott volna, milyen ultrabrutálisan kampós gyökere van... és altattak volna... nem pedig 2 óra szenvedés és húzás... Pedig én egyáltalán nem féltem tőle, valószínűleg ez segített túlélni. 3 darabban jött ki...


Amúgy sok dolog volt, amit nem éreztem, nem fájt. A vér ömlését nem érzékeled, azt elszívják. Az fájt inkább, ahogy 2 órát feszítették a számat, mert csak alul volt lezsibbasztva, a feszítés viszont nagyobb részre terjed ki. Meg az fájt, ahogy vésnek néha.....


De mondom, tök egyéni mindez. Tesómnak 2 perc alatt kint volt.


Ja függ attól is, húzták-e már fogadat, mert ha igen, akkor több hely van hozzáférni. Nekem nagyon szorosan egymás mellett vannak a fogaim, azzal is rengeteget szenvedtek, hogy odaférjenek egyáltalán valahogy.


Minden durva élmény ellenére azt mondom, ne félj, és ne altattasd magad fölöslegesen!


Most amúgy fáj az állam, de élek, picit a varratok zavarnak. (Amik szintén nem feltétlen lesznek neked.)

2012. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért számolj azzal, hogy fogorvosi altatáskor arra külön figyelniük kell, hogy ne fulladj meg a torkodon hátrafolyó vértől, ezért egy speciális lélegeztetőcsövet dugnak le a torkodon, ami ezzel elzárja a hátrafolyás útját, viszont rendesen kikészíti a torkodat. Még egy napig biztos, hogy fájni fog, hiszen valamelyest bevérzik. Ehhez még jön a fogak helyének fájdalma. Szerintem egyszerűbb, ha ébren vagy, hiszen a mai érzéstelenítők olyan szuperek, hogy semmit nem érzel a 'műtétből', és az orvos is profibb munkát tud végezni, hiszen tudja irányítani a fejed jobbra-balra, előre-hátra, így jobban hozzáfér.
2013. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!