Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg tudják még menteni a fogamat?

Meg tudják még menteni a fogamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Karácsonykor iszonyatos fogfájással keltem, így a két ünnep között fogorvoshoz mentem, aki gyökérkezelést javasolt. Bele is kezdtünk. Kigyökérkezelte, majd hazaküldött, hogy tartsam tisztán a lyukat, tegyek bele vattát, ha eszem, és ha fáj szedjek be fájdalomcsillapítót. Rá három napra visszamentem, mivel nagyon fájt, illetve a genny is elkezdett belőle folyni. Vittem röntgent is. A doki megnézte, azt mondta, még meg lehet menteni a fogamat, de ez nem két pillanat. Közben gyulladáscsökkentőt is szedtem.

Tegnap visszamentem hozzá, a lyuk szép tiszta volt, nem volt gennyes, viszont még mindig fájt, azért tett bele egy ideiglenes tömést és idegölőt. Azt mondta, hogy este valószínűleg fájni fog, vegyek be fájdalomcsillapítót. Éjszaka el is kezdett fájni a fogam, vettem be fájdalomcsillapítót. Ma reggel még minden rendben volt, azonban egy órája megint el kezdett fájni. Ez normális, ha idegölőt tesznek a fogba, vagy az egyik jele, hogy ki kell majd húzni?

Köszönöm!


2012. jan. 7. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez az egész fura, már az elejétől kezdve. Sajnos már van két gyökérkezelt fogam, és az első kezelés után kaptam bele ideiglenes tömést. Mi az, hogy tegyél bele vattát, ha eszel?! Mutasd meg másik orvosnak, mielőtt ez úgy elcseszi, hogy nem lehet majd megmenteni.
2012. jan. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért hagyják állítólag nyitva, hogy ki tudjon tisztulni. (Öcsémnek is nyitva hagyta egy másik fogdoki.) A vattás dolgot is már több helyen olvastam.
2012. jan. 7. 18:26
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekelne, hogy kell-e fájnia a idegölős töméssel rendelkező fognak?
2012. jan. 7. 18:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kell,de ha fáj, nem tragédia.

Annyit jelent, hogy még nincs rendesen kitisztítva.

Az, hogy most fáj, nem egyenlő azzal, hogy ki kell húzni.

Még párszor át kell mosnia a dokinak, ennyi. Remélhetőleg sikeres lesz végeredményben a kezelés. ;)

2012. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mondta, hogy még lehet hozzá fog nyúlni komolyabban, csak amíg vizsgázom, nem szeretné nagyon megbabrálni. Akkor ezekszerint ez lesz belőle. Elvileg szerdán megyek vissza, addig kell kibírnia az ideiglenesnek.

2012. jan. 7. 18:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes kibírja akár 5-6 hétig is, csak a fogad lehet, hogy nem bírja addig és előbb ki kell venni. Különben megint gennyes lesz az egész.
2012. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mármint nem a fogad kell kivenni, hanem az ideiglenes tömést! :)
2012. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem várok holnap estig, ha nem javul akkor megyek vissza, és csináljon vele valamit.
2012. jan. 7. 19:11
 9/12 A kérdező kommentje:

Na, fejlemények vannak.

Mivel éjszaka szinte semmit nem aludtam, úgy fájt, felhívtam a fogorvost, hogy mikor tudunk ezzel valami kezdeni. Még ma el tud látni, kiveszi a tömést. (Gondolom nem örült neki, hogy ilyenkor zaklatom, de ha egyszer fáj.)

2012. jan. 8. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Az a dolga, hogy ellásson, ne érezd magad miatta zavarban. ;)
2012. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!