Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki akarják venni a bal 1-es...

Ki akarják venni a bal 1-es fogamat. Lehetséges ezt pótolni?

Figyelt kérdés
Hogy miért, azt most nem szeretném részletezni.
2012. jan. 7. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
ma már bármit tudnak pótolni, csak olyan helyen csináltasd meg, ahol jól csinálják meg.
2012. jan. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig így nem igazán lehet normális választ adni. Illetve nem konkrétat. Fontos tényezö az is, hogy az érintett fog melletti két fog milyen állapotban van. Nem kell mindent leírni, de anonim az oldal, valamit azért elárulhatnál a fog elvesztésének okáról, korulményéröl.
2012. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

implantátum ami a legjobb választás, feltéve hogy: van rá ~180ezer forintod (most tudok akciósan zirkon koronával 100-120korul, ha érdekel írj privit), megfelelö szájhigiénével rendelkezel, tehát nincs sok szuvas, kezeletlen, gyulladt fogad és a csontállományod megfelelö, tehát nem bontották le a genny baktériumai. ellenkezö esetben eloszor kezelés, majd csontpótlás szükséges.

ha beéred gyengébb minöséggel, kevesebb pénzed van rá és nem probléma ha lecsiszolják a szomszédos fogakat, akkor sima 3 tagú hídat is csinálathatsz, porcelánból, ez a legolcsóbb megoldás. ha viszont nem elég stabil a két szomszédos fog, akkor nem tudod ezt az opciót választani.

szívesen segítek ha van még kérdésed

2012. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Cisztám van, az orvos azt mondta, hogy lehetséges, hogy el kell távolítani.

Az egész úgy kezdődött, hogy letört a fogból egy pici darabka. Elmentem, betömték. Majd kiesett a tömés. Gondoltam nincs semmi, visszamentem, újratömték. Másnapra elkezdett fájni, elmentem egy másik orvoshoz, kifúrta a friss tömést, gyökérkezelte a fogat, még visszajártam párszor gyökérkezelésre. Hétfőn végre betömték, kezdtem örülni, hogy szép lesz a mosolyom, erre megint elkezdett fájni. Elmentem ügyeletre, ahol azt mondták, lehet ciszta van benne. Így is lett.

Nagyvonalakban ennyi.

2012. jan. 7. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
:S Ha tudod, húzás elött kérd ki másik orvos véleményét is. Legelsö fogat azért mégis macerásabb szépen pótoltatni. És hát azok az opciók vannak, amit fenn leírtam
2012. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy normális szájsebészhez, rezekálással jó eséllyel meg lehet menteni.
2012. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az a legrosszabb, hogy fiatal vagyok még...

Ha esetleg tudtok fogorvost, aki rendbe tudná hozni, megköszönném, ha megírnátok az elérhetőségeit (pesti vagyok).

2012. jan. 8. 16:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!