Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Úgy vagyok a fogszabival hogy...

Úgy vagyok a fogszabival hogy a személyiségem nincs összhangban azzal, hogy ami "áldozatot" vállalok ezzel a pár évvel, ismerős?

Figyelt kérdés

tehát ,hogy azt gondolom magamban, hogy a világ legnagyobb hibáját követném el ha nem tenném fel, így is már 5 éve húzom(1 hónap múlvára van időpontom) ,de mégis olyasmire vállalkozom ezzel ,hogy elviselni a beszólásokat, meg hogy lenéznek emiatt (nem is az hogy emiatt hanem a lecsökkent önbizalom miatt)


de még annyira nem ismerem önmagam annyira hogy tudjam előre ,hogy én most kerülni fogom e a társaságba járást ,vagy éppen kinyílok az emberek felé

remélem az utóbbi, ugyanis igencsak zárkozott vagyok ,pont a kiálló szemfogam miatt..

olyan rossz mikor nem mersz mosolyogni ,addig én sem értettem míg nem volt ez a gond:\


nyilván nem számíthatok ,ilyen fokú empátiára az emberek részéről ,hogy nekem ez mennyire szar(majd mikor rajtam lesz a fogszabi)...


nem birom elviselni a feszültséget, most milyen már az mikor megjelensz egy jól összeszokott társaságba ,és mondjuk kihív felelni az első órán a tanár(az első nap mikor meglátnak fogszabival) ,hát még az hagyján ,hogy kb én vagyok a "leglámpalázasabb" egyén az osztályba, de még jön ez ,hát ilyen szar szitut sosem kívántam magamnak


kicsit olyan ez mint amikor az ember megnyeri az 5ös lottót, csak azt pozitív élményként fogja fel, én meg ezzel igen csak szenvedgetek, holott tudom hogy lehetne nagyobb bajom is, egy gondom van, hogy félek a megszólástól ,félek attól ha vki meglát akkor mit gondol rólam...áááá olyan idióta vagyok



most már igencsak rámférne a változás...



18f


2011. dec. 18. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

en sem voltam egy "nagymeno"... Mosolyogni szigoruan csukott szajjal. Voltak itthon kep-probalkozasaim, ahogyan mutatnek jol mosolyogva. Sajnos elkeseritett a kovetkeztetes, mikor ujra neztem a kepeim: Sehogy.

2 honapja mar hogy rajtam van egy fem darab. Buszke voltam ra, amikor megkaptam, bar a beszelgetest akkor is hanyagoltam. Fogaim egyre szebbek, bar meg csak felul van meg, azon jar egyre az eszem, hogyha 10 honap mulva le fogjak venni, hogyan mosolygok majd. Rajottem hogyan gyakorolhatok: Igy fogszabalyzoval probalkozom a mindennapi, iskolai eletben is teljes eletet elni a fogszabival.

Beszolasok nem voltak, bar elso-harom napban sokan kerdeztek: Van fogszabalyzod?... azota ha barki megkerdi Nagyon Vigyorgok Ra es buszke vagyok magamra es a fogszabalyzora, mert azert viselem, mert torodom magammal es nem hanyagolom el mind a kinezetem, mind pedig az egeszsegem :)



16/L

2011. dec. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


áhh igazából már nagyon várom, már nagyon várom azt hogy változtassak magamon, változtassak az egész elgondolásomon ,amiktől eddig féltem túl lépjek rajta


és kedves utolsó ,hogy érzed? azóta gátlástalanabb vagy mint fogszabi nélkül?"


Nem, épp ellenkezőleg, szerintem most még többet vigyorgok :D Szerintem a fogszabályozó (legalábbis a fém) miatt nem is látszanak olyan durvának a hibák (görbén álló fog), talán mert elvonja a figyelmet, nemtom :)


Ja és kérhetsz rá mindenféle színes gumikat. Én úgy voltam vele, hogy úgyis baromira látszik, hogy fogszabályozóm van, akkor már úgyis tökmindegy, és csak azért is rózsaszín (igen, rózsaszín XD) gumikat kértem rá :D


Ha összegyűlt rá a pénzed, mindenképpen vágj bele. Az első napon lehet, hogy bánni fogod, mert nagyon furcsa, de utána már boldog leszel, hogy rajtad van ;)


Jah, én is úgy voltam vele, hogy csak legyen már egy kis változás... Szüleim annak idején nem foglalkoztam vele, hogy tök szabálytalanul jöttek ki a fogaim, szívtam is miatta rendesen. De most belevágtam, mert elegem lett béna vigyoromból :D

2011. dec. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
javítom: foglalkoztak
2011. dec. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!