Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek ellene? Rossz a...

Mit tegyek ellene? Rossz a leheletem.

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van,hogy a számban és a torkomban oxigénhiány van,szinte már fáj nyelni. Ez inkább a torkomra jellemző.Sok vizet megiszok,a suliba iszok néha kevesebbet,mégis rossz a leheletem.

Olvastam,hogy ez az oxigénhiány kedvez némely baktériumoknak. Mit csináljak?


2011. nov. 11. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
reggel-este használj szájvizet
2011. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A narancssárga színü gyümölcsök elvileg megszüntetik a szájszagot. Egyél narancsot, mandarint, grapefruitot!

Petrezselyem rágása is szünteti, de mielött kiteszed a lábad otthonról, nézz tükörbe mert a fogad közé mehet :)

Listerinnel öblögetek, reggel este, olyan erös h folyik töle a könnyem de nem baj

Moss fogat gyakran amikor csak tudsz

Hagymát ugye ne vidd túlzasba

Igyal annyi vizet amennyit csak bírsz!

2011. nov. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha a fogaid rendben vannak, elképzelhető, hogy reflux nevű bajod van, az azt jelenti, hogy a gyomorszájnál nem záródik jól a záróizom, ez okozza a kellemetlen szájszagot. Ha elmész orvoshoz, és tényleg ez bajod, akkor elvileg lehet rá kapni valamiféle sprayt(azt hiszem), amit a szádba kell fújni. Vagy valamit. sok sikert!
2011. nov. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
meg használd a fogkefédet a nyelveden igy a lepedéket is megszünteti, nehagyd h kiszáradjon a szád folyamtosan igyál vizet, nincs esetleg rossz fogad? lehet hogy gyomorbántalmak pl, nem ártana egy belgyógyász konzilium
2011. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

háát,fogalmam sincs,mi a bajom. Öblögetni szoktam listerinnel,reggel este , + persze a fogmosás. Hiába.. Szinte még ront a helyzeten,nemhogy javit.

Refluxra én is gyanakodtam,voltam orvosnál,elküldött valamilyen vizsgálatra,nyálmintát vettek a torkomból,meg vért vettek,meg már nem is emlékszem. Mikor megkaptam az eredményeket,akkor az egyik baktériumból több volt a torkomban mint az átlag, azt mondta a doktornő,hogy ir valami orvosságot,szedtem,de semmi változás.


Fogaim jók,még maradt 1-2 tömés amit ki kell cserélni,néha fáj az inyem. Voltak mandulaköveim,azokat kiszedtem magamnak,azóta nem jelentkeztek.


2hét múlva mindenképp elmegyek fül orr gégészhez

2011. nov. 11. 14:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!