Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől kellemetlen a leheletem...

Mitől kellemetlen a leheletem néha? Rendesen mosom a fogaim. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A rossz lehelet sok mindentől lehet. Lehet például gyomortól,emésztéstől,ilyesmik. Ez esetben érdemes lenne felkeresned egy orvost,hogy megtudd az igazi okot!

Sok szerencsét! :)

2009. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Fogorvos, hogy nincsenek-e lukas fogaid, vagy inybetegséged.


2.Bő folyadékbevitel! Esetleg cukormentes rágó, ami nedvesen tartja a száj nyálkahártyáját.


3. Ha ez nem segít, gastroenterológiai szakrendelés (háziorvosi beutalóval), mert pl. refluxbetegség (a gyomorsav visszacsorgása a nyelőcsőbe) is okozhat ilyet, illetve olyan anyagcsere-betegségek, amiket a belgyógyász meg tud állapítani.

2009. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

AZ EMLÍTETTEKEN KÍVÜL AZ ORRBÓL IS SZOKOTT A NYELV HÁTSÓ FELSZINÉRE VISSZACSOROGNI, AMI OTT VAN. tEHÁT, HA PL. FELSŐ LÉGÚTI GOND VAN, AKKOR AZ ODA VISSZA CSORGÓ ESETLEGESEN FEHÉRJÉT TARTALMAZÓ ANYAG BOMLÁSAKOR KELETKEZŐ KÉNHIDROGÉN OKOZ ERŐS SZÁJSZAGOT.

tEHÁT A GONDOS SZÁJÜREGÁPOLÁS, ÉS A SZÁJ-GARATÜR VIZSGÁLATA, FOGORVOS, ORR-FÜL GÉGÉGÉSZ, ÉS CSAK EZUTÁN GASZTROENTEROLOGUS A JAVASOLT ÚT.

2009. febr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a fogkő miatt szokott gondom lenni.sajnos 5 havonta mennem kell leszedetni, mert hiába mosom ahogy kell és fogselyemmel is tisztítom a fogközeket, nagyon hamar lerakódik és ez okozza a kellemetlen szagot.plusz még ínyvérzést is...
2009. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!