Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek rossz szájszag ellen?

Mit tegyek rossz szájszag ellen?

Figyelt kérdés
Rágózni nem tudok, mert megfájdul tőle a fogam.:S Milyen trükkök vannak még? Suliban mégsem moshatok óránként fogat...:/ És nem sokára eljön a csók ideje, és a szerelmem is a suliba jár...:S 16/L
2009. ápr. 21. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy van egy rossz fogad!El kéne menned fogorvoshoz.
2009. ápr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már van időpontom!:D De a rágót am sem szeretem... más megoldás nincs rá?
2009. ápr. 21. 18:42
 3/12 anonim válasza:
83%
ha rágózástól fáj a fogad, akkor rossz -> fogdoki
2009. ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
száj spray, tic tac, Negro
2009. ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
A kellemetlen szájszag minden esetben valamilyen betegségre vezethető vissza. először fogorvos és ő megmondja, hogy száj vagy egyéb oka van a dolognak.
2009. ápr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na még mielőtt általános laborra küldenénk nézzünk meg egy bagatell dolgot.

Véleményem szerint lepedékes a nyelved. Szinte minden második szájszag hátterében ez áll.

Tehát menj a fürdőbe ér próbáld ki: Fogkefére egy jó adag fogkrém és jól átdörgölöd vele a nyelvedet. Öblítés. Vizes kefével újból. Öblítés. Mindaddig folytatod, amíg csillogó rózsaszínű nem lesz, fehér lepedék nélkül.

A fogakat kívül belül alaposan átmosod.

Ha ezek után is fennáll a panasz, akkor valóban valószínűsíthető a rossz fog, vagy emésztési, illetve gyomorprobléma húzódhat a háttérben.

2009. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem íróknak, lehet valamilyen bélrendszeri panasz miatt alakult ez ki. De a kérdésre válaszolva: vegyél cserepes mentát vagy citromfüvet és azt rágd, egy pici dobozban suliba s el tudod vinni. Sokkal erőteljesebb és természetesebb íze/illata van, mint a rágónak.
2009. ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest, hogy az a kérdés, mit tegyek a rossz szájszag ellen, szinte mindenki úgy csinál, mintha az lenne a kérdés, hogy miért rossz a szájszagom.:D Azt én is tudom, hogy miért van ez, a kérdés az, hogy mivel tudom "leplezni", amíg nem lesz megoldva a dolog?:)

Köszi, akik a kérdésre válaszoltak.:)

2009. ápr. 21. 19:44
 9/12 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak (nincs rossz foga) ezt ajánlotta a doktornénink:

[link]

2009. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Gyakran gargalizálj sós vízzel, az is segíthet!
2016. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!