Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz szájszag ellen mit...

Rossz szájszag ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Napi 2x mosok fogat. És szerintem nem büdös a szám, mások se mondták. De a padtársamnak nagyon és lehet azt hiszik, hogy az enyém. :-)

Házi praktikákat is várok.


2009. jan. 25. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Sok minden okozhatja a szájszagot, rossz fog, ínybetegség, rosszul záró gyomorszáj, fel nem fedezett cukorbetegség...


Nekem is állandóan az a parám, hogy büdös a szám, sokszor még itthon is rágózom.


Szóval én rágó-párti vagyok, a zöld orbit a kedvencem, mert attól sokáig kellemes mentolos illat árad a szájból :)

(másokon éreztem először, utána kezdtem azt rágni)

Ja és szájvizem is van itthon. Naponta többször is öblögetek, ha olyanom van. Főleg akkor, ha hátsó szándékkal közelítek a férjemhez :))

2009. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

ezt találtam a neten :

remélem hasznos :)


Tizenhárom hasznos javaslat


Alább közreadunk néhány tippet a rossz szájszag mérséklésére és megszüntetésére.


*

Mosson alaposan fogat és öblítse ki jól a száját minden egyes étkezés után.

*

Amikor fogat mos, tisztítsa meg a nyelvét is, például egy mokkáskanállal lehúzhatja róla a lepedéket. Így is rengeteg baktériumot távolít el a szájából.

*

Keresse fel rendszeresen a fogorvosát, hogy időben rendbe hozhassa a fogait, észrevegye a meglazult vagy letöredezett töméseket, az esetleges fogínybetegséget.

*

A nyálképződés fokozására használhat cukormentes rágógumit.

*

Ha száraz a szája, igyon sok vizet. Tartogassa legalább 20 másodpercig a szájában, szinte öblögessen vele, mielőtt lenyeli.

*

Kerülje az alkoholtartalmú leheletfrissítőket és szájvizeket. Ezek nemhogy segítenének, inkább rontanak a helyzeten. Egy időre elfedik ugyan a kellemetlen szájszagot, viszont szárítják a szájat, tehát kedvezőbb feltételeket teremtenek a baktériumok szaporodása számára.

*

A plakkok képződését csökkentheti vagy megakadályozhatja, ha rendszeresen nyers zöldségeket, például zellert és sárgarépát rágcsál.

*

Kerülje az alkoholt és a kávét, mert ezek szárítják a szájat.

*

Hagyjon fel a dohányzással. A dohányfüstben található kátrány és nikotin lerakódik a fogakon és a nyelven, egyéb káros hatásai mellett szárítja a szájat és csökkenti a nyálképződést.

*

Természetes szájtisztító és leheletfrissítő anyag a klorofill, amely nagyobb mennyiségben megtalálható a zöld levelű zöldségekben, például a petrezselyemben.

*

Néhány cseppnyi borsmenta vagy teafa olajat tehet a fogkeféjére. Ha így mos szájat, lehelete is frissebb lesz, emellett érvényesül az illóolajok antibakteriális hatása.

*

Ősi népi gyógymód a sütőpor alkalmazása: jól használható a száj egészségének védelmében és a rossz szájszag ellen.

*

Szájöblítésre alkalmazhat hidrogénperoxidot is, 3-5%-os vizes hígításban; jó baktériumölő hatású.

2009. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Ja és ami nagyon fontos, teljesen kortól függetlenül bárkinél képződhet fogkő, vannak, akik erre hajlamosabbak. Nekik el kell menni leszedetni a fogkövet, különben hiába mos rendszeresen fogat, sajnos 5 perc után olyan, mintha meg sem mosta volna, mármint ami a szagot illeti.
2009. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs fogkövem, rossz fogam.
2009. jan. 26. 17:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!