Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó és foghúzás?

Fogszabályzó és foghúzás?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. A szemfogam helyén még tejfog van. A fogorvos azt mondta,hogy azt kihúzza, aztán feltesz egy maradandó fogszabályzót.

Több kérdésem is lenne hozzátok.

1./ Meg kell-e várnom amíg kinő az új fog, vagy már tehetik fel azonnal a fogszabit?

2./ Mennyire lesz feltűnő, ha fogszabályzó is van a fogaimon,hogy hiányzik az a fogam? (Nagyon cikinek érzem.)

3./ Az átlátszó gumik drágábbak mint a normál színesek?

4./ Ha átlátszó gumikat tetetek fel, csak egy fémszál fog látszódni?

5./ Ti milyen színű gumikat ajánlanátok? Nekem az átlátszó tetszik a legjobban,mert talán az a legkevésbé feltűnő.


Nagyon félek ettől az egésztől... Biztos hogy ezek után 1 vagy 2 év pasi nélküli időszak jön, amíg a fogszabi rajtam lesz... :(((


Köszönöm mindenkinek aki válaszol:)

Adri


2011. aug. 26. 22:02
 1/4 anonim válasza:

Szia! Először is, szerintem a brekett átlátszó, vagyis fehér, amihez fehér gumikat raknak fel. Igazság szerint, ezt a fogszabályzó-orvosoddal is megbeszélheted! :)

Minden esetre van olyan ismerősöm, aki "fogszabis korában" jött össze a pasijával és már 3éve élnek boldog kapcsolatban.

Ezen kívül egy másik ismerősöm is felrakatta a fogszabályzót, úgy hogy előtte kihúzták a fogát, nem látszik annyira, nyugi! :)

A fehér-vagy átlátszó :) fogszabi valamennyivel drágább, mint az általános fémszínű.

Remélem azért tudtam valamennyit segíteni! :)

2011. aug. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem 2 éve húzták ki a tejfogam,ami a szemfogam helyén volt.Kinőtt,de sajnos úgy, hogy a mellette lévő fogaim bejjebb nyomódtak,és a növő szemfog meg teljesen kiáll :(. Azt mondták nekem,h fogszabályzóra van szükségem,amit meg is értek,csak az a baj,h valszeg ki kell húzni a szemfogam,mert annyira kiáll,és úgy egyszerűbb,ha a többet a kihúzása után fogszabályzóval beigazítják.Én is félek a fogszabályzótól,h mennyire látszik majd,meg amiket te írtál kérdést,de az mindenképpen jó,h neked utána felrakják a fogszabit,mert látod,ha nem tennék,akkor megeshetne veled is ugyanaz,mint velem :( 16/L
2011. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, szerintem az is lehet, hogy az a fogad nem fog kinőni, hisz 18 éves vagy. Nekem 16 éves koromban tették fel a fogszabit, volt még egy tejfogam, meg kellett röntgenezni, hogy van e alatta csontfog és nem volt. Nekem nem húztak fogat, te több ismerősömnek igen, nem olyan feltűnő és elég rövid időn belül nagyon sokat alakul. Én úgy tudom, hogy ugyanolyan árban vannak a gumik, színtől függetlenül. Az átlátszót ajánlom :) Amúgy az a tapasztalat, hogy ha téged nem zavar, akkor a pasikat se szokta :)
2011. aug. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:)
2011. aug. 29. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!