Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nekem ugye kivehető fogszabim...

Nekem ugye kivehető fogszabim van és júliusban voltam és akkor utoljára alakított a fogszabályzómon . és szeptemberben megyek vissza hogy felrakják az állandót de kell röngen előtte és lenyomat és rárakják azt a gumi izét a fogamra? Vagy hogy lesz?

Figyelt kérdés
Vagy elmondják hogy melyik fogamat húzzák ki? vagy mi. és mennyi idő mire felrakják a rögzitett fogszabályzót?
2011. júl. 25. 16:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Úúú! Most nézem. Ha bezárod a képet akkor ezen a honlapon lejjebb van egy kép amin látni a kis gyűrűket az utolsó fogon...:)
2011. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
és az fájni fog amikor felrakják ? színeket hogyan válaszhatok ? és mit ehetek majd ?
2011. júl. 26. 21:01
 13/37 anonim ***** válasza:

A felrakás nem fáj egyáltalán. Nem is kapsz érzéstelenítőt. Csak érzed majd, hogy babrálnak, ennyi. nem bántják se a fogad, se az ínyed, se semmit. :)

Színt nem tudom, hogy választhatsz-e. Ez attól is függ, hogy te kapsz-e egyáltalán, mert sok olyan fogszbit láttam már amin nem volt ilyen kis védőke. Attól még ugyan jól működik. :)

Enni amúgy bármit lehet, mint eddig. Azt elfogják mondani, hogy a keményebb gyümölcsök harapását kerüld, pl alma, körte. De ha késsel felvágod akkor simán eheted azokat is.

Azt is mondják majd, hogy ne nagyon rágózz. Én végig rágóztam és nem lett semmi bajom tőle. Nem ragad bele a fogszabiba. :D

Arra viszont figyelni kell, hogy alaposabban mossál fogat, és ha lehet használj szájvizet. Hasznos dolog.

Néhány tapasztalat részemről:

- a főtt kukorica könnyen beleragad, így utána érdemes fogat mosni. :D

- a pékáru, ha nagyon morzsálódó, gondolok itt a zsömlére és kiflire, akkor az is könnyen otthagyja a lepedéket a fogszabi között. Én ezt úgy védtem ki, hogy a suliba a szendvicsemet mindig kézzel téptem és nem haraptam. Senkinek nem tűnt fel az évek alatt, hogy tépem a kaját, nem haraptam, csak az anyukámnak :D

És a közhiedelemmel ellentétben csókolózáskor sem jelent hátrányt. 2 barátom is mondta, hogy egyáltalán nem érezni. :)

Minden hónapban jártam húzatni rajta, ugyanúgy mint a kivehetőt. Kicsit kellemetlen, de másnap mindig zsibbadt a fogam, ami normális. 1-2 nap alatt elmúlik.

Ha valahol úgy érzed, hogy szúr vagy felsérti a szádat akkor nyomj oda rágógumit és hívd fel a dokid. Ők helyrehozzák. Nekem egyszer a drót vmiért kiállt hátul a rágófogamnál. Egyik nap felhívtam őket és másnap soron kívül fogadtak.

Hirtelen ennyi tanács jutott eszembe. :)

2011. júl. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

ÉS A FOGSZABI ELŐTT MUSZÁJ FOGAT KIHÚZNI EZ MITŐL FÜGG ?

ÉS AMIKOR KIHÚZTÁK A FOGADAT UTÁNA EGYBŐL FEL RAKTÁK A FOGSZABIT?

VAGY A KÖVETKEZŐ IDŐPONTKOR RAKTÁK FEL ?

DE ABBAN A SULIBAN NEM SZABAD TESIZNI UGYE ?

KÖSZÖNÖM A VÁLASZAIDAT HASZNOS VAGY :D :)

2011. júl. 27. 14:09
 15/37 A kérdező kommentje:

ÉS AZ ALSÓ NEKED AZ ALSÓ FOGSORODON IS RAKTAK FOGSZABIT ? VAGY CSAK A FELSŐ FOGSORODRA ?

ÉS EZ MITŐL FÜGG ?

2011. júl. 27. 14:34
 16/37 anonim ***** válasza:

Hajaj, de sok kérdés! :D Vegyük sorra...

Nem muszáj fogat húzni a fogszabályzás alatt. Nekem azért volt szükséges mert 2 fogam egymásra nőtt felül. Volt egy szemfogam, és mögötte kezdett el nőni a másik, nem pedig a rendes helyén. A foghúzás még a kivehető fogszabályzómnál történt.Független volt attól, hogy később ragasztottat kaptam.


Tesizni pedig szabad fogszabályzóval! :D Ez nem akadályoz semmiben. Nem fogsz kapni miatta felmentést! :D


És igen, alulra és felülre is kaptam ragasztottat, és 1 napon tették fel mindkettőt. Azért kellett mindenhova, mert a doki azt mondta, hogy így hatékonyabb lenne a fogszabályzás. Nem volt kötelező, választhattam volna továbbra is a kivehetőt. Anyukám viszont úgy volt vele, hogy ez a nap 24 órájában húzza a fogaim szóval tényleg jobb cucc, így felrakták. :)

2011. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

és neked a rögzitett fogszabi levétele után minek kellett

még egy kivehető fogszabi ?

2011. júl. 28. 12:40
 18/37 anonim ***** válasza:
Mindenkinek kell, mert ha leveszik akkor kissé lazák lesznek a fogak. Ha nem hordasz utána kivehetőt, akkor fogvándorlás következhet be amiért a fogászat nem vállal felelősléget. Ha viszont hordod utána kivehetőt, akkor szépen beállnak a fogaid és ott is maradnak egy életre.
2011. júl. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
és szerinted ha válaszhatok a fogszabimra színt akkor te milyet választanál ? sokat segítesz :) és olyan színű lesz amit te ajálasz
2011. júl. 29. 13:01
 20/37 A kérdező kommentje:

és beszélni majd pöszén fogok amíg meg nem szokom a fogszabim ? befogom majd a számat tudni ?

és fájni fog ha beszélek ?

2011. júl. 29. 13:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!