Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nekem ugye kivehető fogszabim...

Nekem ugye kivehető fogszabim van és júliusban voltam és akkor utoljára alakított a fogszabályzómon . és szeptemberben megyek vissza hogy felrakják az állandót de kell röngen előtte és lenyomat és rárakják azt a gumi izét a fogamra? Vagy hogy lesz?

Figyelt kérdés
Vagy elmondják hogy melyik fogamat húzzák ki? vagy mi. és mennyi idő mire felrakják a rögzitett fogszabályzót?
2011. júl. 25. 16:47
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
egyébként 15vagyok és lány
2011. júl. 25. 16:48
 2/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem csináltak előtte röntgent se semmit. Letisztították a fogaim, és egyesével nyomtak minden fogamra egy kis ragasztót és belenyomták azt a kis fém cuccot amiben a drót ment. Mind a 2 oldalon, az utolsó fogamra gyűrűt tettek és abba volt vmi kis apró szerkezet aminek a segítségével meghúzták a drótot. Az egész fogszabályzóra kaptam egy rózsaszín műanyag vmit...:D

Másnapra annyira elzsibbadt a fogam, hogy csak levest tudtam enni. És ez minden dróthúzás után, vagyis minden hónapban így volt. Meglehet szokni. Nem fáj csak egy picit kellemetlen.

Mondják majd, hogy almát, meg keményebb gyümölcsöt ne harapj, nehogy lejöjjenek a kis fém bigyók, de nekem a 2 év alatt egy sem jött le. Rágózni is ugyanúgy tudtam, semmiben nem zavart. :) (viszont strandon ne egyél főtt kukoricát mert elég az elég cikin bele tud ragadni a fogszabályzóba!! :D Tapasztalat..:)

2011. júl. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

szia köszi hogy megírtad egyébként te válaszhattál színt ?

és azt nem tudod hogy mért nem kellet röngen meg lenyomat

meg neked ilyen gumis izét nem raktak a fogadra ?

és hányéves korodba rakták fel a fogszabit ?

és hányoráig tartott mire felrakták ?

2011. júl. 25. 19:22
 4/37 A kérdező kommentje:

amúgy te az SZTK-ban rakták fel a fogszabid ? vagy maszek ?

MERT én az SZTK-fogják majd felrakni és bocs hogy enyit fagatlak

2011. júl. 25. 19:30
 5/37 anonim ***** válasza:

Én Miskolcon SZTK-ba csináltattam. Szerintem azért nem kellett röntgen mert előtte volt kivehető fogszabim és minden fogam ki volt nőve.

2 féle színből választhattam az elején: zöld és rózsaszín. Lány léteremre a szebbet válaszottam! :D De később volt kék, és sima fehér is. :) Mikor milyen színeket kapott a rendelő.

15 voltam amikor felrakták és 17 szülinapom előtt vették le. Utána pedig megint kivehetőm volt 1 évig. 11 éves koromtól volt fogszabályzóm, de ha vissza mennék az időbe, akkor tuti azt kérném, hogy amint kint van az össze fogam, tegyék fel a ragasztottat, mert 2 év alatt sokkal rendezettebbek lettek a fogaim mint előtte a kivehetővel sok év alatt.

Hogy meddig tartott? Azt hiszem, hogy 20 perc alatt felrakták. Nem pepecseltek vele sokáig. Utána még 5 percben elmondták, hogy mossak rendszeresen fogat...salalal...:D

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok rá :)

2011. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
és amikor már a kivehető készüléked nem kellett és elmentél fogorvoshoz hogy már felehet-e rakni a rögzitett fogszabit akkor egyből felrakta vagy még a következő időpontig várnod kellet hogy felrakja ?kellett fogathúzni ?és bocs ha nem érted nem nagyon tudtam ezt megfogalmazni :)
2011. júl. 26. 13:31
 7/37 A kérdező kommentje:
amúgy mindent köszönök :)
2011. júl. 26. 13:31
 8/37 anonim ***** válasza:

Amikor a kivehetőt hordtam, akkor kellett felül 2 szemfogamat kihúzni mert nem fértek el. Egymásra nőttek. De utána feltették a ragasztottat és nagyon szépen a helyükre mentek a megmaradt fogaim.

Amúgy meg lett beszélve, hogy mikor teszik fel. Egyik alkalommal mondták, hogy a ragasztott a jobb lenne, következő alkalommal már fel is tették. Kérdeztem, hogy mit csináljak a kivehetővel, azt mondták, hogy tartsam meg emléknek vagy dobjam ki. Amikor a ragasztottat levették, akkor megint vettek fogmintát és köv alkalommal kaptam új kivehetőt. :)

2011. júl. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem kellett sokat várnod hogy felrakják a rögzitett fogszabit :)

és a színt mikor rakják fel a fogszabira ?

nekem hétfőn kell mennem szerinted kedd szerda csütörtök vagy pénteken fent lesz a rögiztett fogszabim ?

neked ilyen gumis izét a fogadra nem raktak ?

2011. júl. 26. 19:27
 10/37 anonim ***** válasza:

Ha hétfőn kell menned, akkor szerintem már hétfőn fel fogják tenni.

És ha egyre gondolunk, akkor azt nem konkrétan a fogra rakják, hanem a kis lapocskákra, mint ezen a képen:

[link]

2011. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!