Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki, ha nem szoktam "hálapénz...

Ciki, ha nem szoktam "hálapénzt" adni a körzeti fogorvosomnak?

Figyelt kérdés
Általában évente járok hozzá, de mostanában elég gyakran látogatom, s a kezelés végén mindig megkérdezem, mivel tartozom, erre ő "semmivel", megköszönöm, elköszönök, kimegyek. Tényleg bunkóság nem adni neki semennyit? Ma tört ki egy kisebb vita a csoportban, hogy bizony illik legalább egy ezrest adni akkor is, ha nem kér semmit a kezelésért. Legközelebb már adjak? (nem azért nem adok, mert "smucig" vagyok, hanem mert én sem külön jutalomért végzem jól a munkámat, elvárom tőle - és mástól is - ,hogy maximális tudással és odaadással lásson el "ingyen", vagyis a fizetéséért)
2011. febr. 21. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Csinálhatod így, de ne kérdezd meg tőle, mivel tartozol....ezt minek teszed hozzá? jól tudod, h nem jár neki hivatalosan tőled pénz.
2011. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért, mert azt olvastam valahol (lehet, hogy pont itt), hogy évente csak egy alkalommal ingyenes a fogorvosi látogatás, illetve húzásért kellett már egyszer fizetnem (na ott "cink" lett volna, ha nem kérdezem meg, az volt az első élményem ezzel a fogorvossal, s azóta megkérdezem).

Köszi a válaszodat.

2011. febr. 21. 21:47
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

> Tényleg bunkóság nem adni neki semennyit?

Orvosfüggő, de magyarországon sajnos általában annak számít.


> Legközelebb már adjak?

Ne!

2011. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja bocs, simán körzeti orvosnak olvastam...na ez esetben én nem tudom, mi a szabály:S
2011. febr. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi nektek.

Azért szeretnék még válaszokat :)

2011. febr. 21. 22:09
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem bunkóság, én is így szoktam mindig.

Ha azt mondják, hogy semmivel, akkor én meg mondom, hogy akkor köszönöm szépen. Legyen akár SZTK-s, akár magánorvos.


Egyébként a múltkor megkérdeztem egy műtét után, hogy mivel tartozom, erre az orvos odavágott egy szép nagy számot. Na, ez bunkóság volt.

Vagy én voltam a hülye...!?

2011. febr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ciki. Nem kell neki pénzt adni. Az adódból már kifizetted az ellátást.


Orvos vagyok és még egyszer sem fogadtam el vagy kértem pénzt azért mert a munkámat végeztem. Sőt én pl kifejezetten utálom mikor pénzt akarnak adni nekem.

2011. febr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is.
2011. febr. 21. 23:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!