Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Letörött a fogam.

Mit tegyek? Letörött a fogam.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és már 2 rágófogamat kihúzták, 4 fogamat tömték(még kéne párat) és egyet (bal felső 4est) nekiálltak gyökér kezelni, kifúrták, de mire vissza mentem volna betömetni letörött és vissza se mertem menni, nehogy kihúzza, mert ha nevetek látszana. most, hogy ettem megint letörött egy darab, de már tudom, hogy vissza kell mennem vele mert nagyon félek, hogy már így is menthetetlen:( fájni nem fáj, mert szerencse, hogy az idegeket kiszedte..

mitől lehetnek ilyen rosszak? a formáját mindenki dicséri, hogy milyen egyenesek meg fehérek, de ahol nem látszik nagyon rosszak. annyira félek:( ráadásul a fogorvosom biztos kiabálna amiért nem mentem vissza időben.. de pénzünk viszont nincs mű fogakra. mi lesz? 20évesen már nem lesznek fogaim???:(


2011. febr. 17. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem mentél vissza, hogy befejezzék a gyökérkezelést? Igy biztosan, hogy ki kell húzni a fogadat, és ha pótoltatni akarod, 2 fogadat le kell csiszolni, jobb esetben egyet, ha az orvosod lengőtagos hidat tervez. Ez így is sokba fog kerülni. Legalább 15 ezer ft.-nál kezdődik 1 fog pótlása, határ a csillagos ég. Ha visszamentél volna, megcsinálták volna a gyökértömést, és egy fedőtöméssel szépen meglehetett volna csinálni a fogadat. Ha ilyen a hozzáállásod, tényleg 20 éves korodra fogatlan maradsz.
2011. febr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kicsit leszid, majd természetesen, de ne érdekeljen téged, ez a dolga.. Ha letört, attól még tudja tömni. Nekem az alsó jobb és bal 6-os is letört, én is először, amikor még csak a bal volt sokáig, húztam nem is érdekelt, amikor már a nyelvemet zavarta, akkor mentem el, utána tanultam belőle, és a ballal nem vártam annyit. Rátesz ilyen fémformát, amit ráteker a fogadra, és úgy tömi be, megköt, és leveszi a fémet. Nem tudom, mekkora törésnél lehet alkalmazni, de az enyém elég nagy volt, szinte az egész belső fele, főleg jobb oldalt. Menj vissza, minél hamarabb! Ha azt mondja, kihúzza, ne engedd, inkább keres másik fogorvost. Kihúzni sokkal könnyebb, mint betömni, lehet, hogy a könnyebb megoldást választja. Ha kihúzza, akkor meg bajlódhatsz a műfoggal, ami drága, és hamarabb is tönkre megy. Ameddig lehet, tartsd meg az eredetit, és csak nagyon végső esetben húzass.
2011. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tudom, hogy vissza kellett volna mennem másnap, de h_lye voltam, azt hittem még bírja egy darabig és el is felejtettem amíg le nem tört. sajnos már hiába gondolkodom:/ köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 17. 20:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!