Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elkezdett vérezni a fogam, de...

Elkezdett vérezni a fogam, de nem csak fogmosáskor, hanem napközben is. Mit tudok csinálni, illetve mitől lehet?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ínysorvadás. googlizz rá
2010. dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gyuribacsika ***** válasza:
Lehet fogágy illetve íny betegséged (gyulladás)is, de lehet maga a fogad is beteg.Fogorvoshoz vele mielőbb.
2010. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is ínygyulladásra gondolnék első helyen. A fogad nem vérezhet, csak az ínyed.
2010. dec. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Nagyfater ***** válasza:
Ez bizony fogínygyulladás a javából. Az oka általában fertőzés, de emellett lehet C-vitamin hiány is. A patikában kapsz nagyon jó gyógynövény-kivonat ecsetelőt. A (tiszta!) fogkeféddel erősen tisztítsd a fogínyedet (is...), és ne ijedj meg attól, hogy ilyenkor erősebben fog vérezni. Azután alaposan öblíts, majd kend be az ínyedet a gyógynövény-kivonattal. Szedj C-vitamint. Ha két-három napon belül nem kezd gyógyulni, akkor fogorvos!
2010. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Robertotab válasza:

Én nem játszanék vele,hanem azonnal mennék a fogorvosomhoz!

Nekem nagyon jó fogdokim van ha akarod megadom az elérhetőségét.Persze attól függ hol laksz.

2010. dec. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
IRÁNY A FOGORVOS!!! ;)
2010. dec. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Vitamin hiány és ínygyulladás!Egyél sok C vitamin tartalmú gyümölcsöt és öblögess a gyógyszertárban vény nélkül kapható

Phlogosol oldattal és utána Mundisal gél-lel kend be az ínyedet! (ez is vény nélkül kapható )

Ha pár nap múlva sem szűnik,irány a fogorvosi rendelés!

2010. dec. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia4Sajnos én is küzdök ezzel a problémával.Fogorvos feltétlenül.Nekem nem volt gyulladt a fogínyem,belsőleg kellett megtámogatni a szervezetemet.Napi 20 mg Q10-et szedek,már kb.5 éve.Ha nem szedem,néhány nap múlva ismét vérzik.Ha az oldalon előzőleg ajánlott dolgok nem használnak(Meridol fogkrém+szájvíz is nagyon jó),gondolj a Q 10-re.Kinek mennyi adag a megfelelő,az egyénenként változó.Nekem a 10mg meg sem kottyant.Én 50 éves vagyok,30 35 évig megfelelően termeli a szervezet normál esetben.Nekem 1 hónap után lett eredmény.Remélem tudtam segíteni.
2010. dec. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Javaslom a Dentomin nevű fogpor használatát. Nekem világ életemben vérzett a fogam, igaz csak fogmosáskor, én azt hittem ez normális. Aztán 25 évesen egyszer kipróbáltam, hát másnap néztem nagyot, akkor már nem vérzett. Azóta, ha valami ínyproblémám van, rögtön elkezdem használni.
2010. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Chlorhexamed vagy Chorsodil szájvíz nagyon hatásos.

Lehet, hogy a fogorvosod is ezek valamelyikét fogja

felírni ha más problémát nem talál.

Kapható a patikákon kívül a különböző áruházakban is.

Mindenesetre azért menj el a fogorvoshoz!

2010. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!