Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap óta elkezdett fájni a...

Tegnap óta elkezdett fájni a fogam mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Tegnap 3 óra körül elkezdett fájni a fogam még tűrtem mert nem volt súlyos ha alszok rá egyet elmúlik. Aztán ma felkeltem és még jobban fájt. Mostanra már enni se tudok annyira fáj ha megnyomom. Én gyulladásra gondolok. Holnap el szeretnék menni a fogorvoshoz. Gondolom ki fogja húzni. Csak azon gondolkozok hogy egy tömött

fogam fáj. Ha tömöttett húz ki az fáj vagy beletörhet a fogam?


2011. szept. 7. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy kihúzza. Ha nincs "elrohadva",akkor kiszedi a tömést,gyökérkezeli és újra betömi. Igy már nem fog többet fájni,mert kiszedi az ideget.

Ha menthetetlen az a fogad,akkor simán ki lehet húzni,szerintem mindegy,hogy tömött vagy nem.

2011. szept. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na végül már ma mentem az orvoshoz mondta hogy gyökérkezeli. Most kifúrta rakott bele valami vattát meg ha jól láttam de inkább a szemet becsuktam valami tűszerűt dugdosott a fogamba. (még nem gyökérkezelte) holnap megyek röntgenre aztán pénteken gyökérkezelés. Sok mindent olvastam hogy gyulladt fognál fájni fog stb... ha fáj fáj ha nem nem. Egy dologra lennék kíváncsi hogy egy gyökérkezelés mennyi ideig tart? Főleg az a rész ahol fájni kéne a fogamnak az is meddig tart?
2011. szept. 7. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ad injekciót,igy fájni nem fog. Attól függ,hogy a gyökereket mennyi idő alatt tudja kivenni. Tűvel veszi ki,nem lehet hogy neked már kivette,csak próbatömést tett bele,amit legközelebb rendes tömésre kicserél? Mert igy szokták csinálni.

Nekem kb 10 tűt dugott be,mire kijött az összes gyökér. Nem fájt. Majd a próbatömést betette,amit 1 hét múlva cserélt rendesre.

2011. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most voltunk orvosnál mondta hogy ez már kicsit gyökérkezelt pedig tegnap csak ki lett tisztítva. Aztán mondták hogy majd naponta kellesz járni hát akkor az állam leesett. Am egy 3 gyökeres fogat mennyi idő megcsinálni?
2011. szept. 8. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!