Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a bölcsesség fogam...

Nagyon fáj a bölcsesség fogam ahogy nő ki. már egy elég nagy dudor képződött hátul:/mit csináljak? Nem akarok kihúzatni mert írtózom a fogorvostól!

Figyelt kérdés
2009. jan. 22. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem ártana felkeresned egy fogorvost, hogy egy röntgenképet készítsenek róla, hogy lássák, hogy van-e elég hely a fogadnak, illetve át tudja-e törni az ínyedet. Sajna, ha nincs elég hely a fogadnak, akkor szájsebészeten muszáj kiszedni (annyira lezsibbasztják, hogy nem fáj hidd el), hisz ha nincs neki hely és úgy nő ki, teljesen összetolhatja a fogsorod. Ha van neki hely, akkor amíg nem bújik kis sajna fájni fog, hol kisebb, hol nagyobb intenzitással. De ha ki is nő akkor sem biztos, hogy egészséges lesz, vagy egyenesen fog nőni. Nekem oldalra nőtt (az egyik, a többi még nem nőtt ki teljesen) és kihúzták, nem volt vészes. A húzást nem is éreztem, inkább utána 2-3 nap kellemetlen,mert oda kell rá figyelni nagyon, nem szabad erősen öblögetni és tejes dolgokat, tejterméket fogyasztani.
2009. jan. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és az baj ha oldalra nő?vagy nagyon zavaró?
2009. jan. 22. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engem nagyon zavart, ráadásul a felülete sem volt egyenletes, elég rücskös, hegyes volt. Ezáltal az ételmaradék könnyebben odaragadt. Valamint hozzáért oldalt az ínyemhez. Én utáltam, állandóan olyan érzésem volt, mintha valami (pl. kajamaradék) odaragadt volna.
2009. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy röntgent megér. Kérj beutalót a fogorvosodtól, úgynevezett OP felvételre(elvileg ilyenre kellene, hogy magától küldjön), ilyenkor az egész fogsorod körbefényképezik, így minden bölcsességfogad állapotáról képet kapsz. Ezt elviszed a fogdokinak, és ő megmondja, hogy melyik fogad hogy áll.
2009. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket..amúgy anyukám fogtechnikus volt csak már nem akartam későn zavarni:D
2009. jan. 22. 22:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a köszönetet, de minden választ egyedül írtam eddig. :) Nézesd meg a fogad. Hidd el a fogorvos nem tud akkora fájdalmat okozni, mint amilyen fájdalommal egy fogfájás jár.
2009. jan. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nővéremnek kihúzták múlt héten és 20ezer forint volt???!!!és nem fájt neki csak nehezen jött ki..én nem fogom a recsegést meg ráncigálást elviselni.
2009. jan. 22. 22:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Oké, ne viseld szenvedj csak a fogadtól, majd megunod egy idő után a fájdalmat. 20.0000? Aranyfogóval húzták a fogát? Annyiért már koronát csinálnak egy fogra. Egy magándokinál is kb. 3000 egy húzás.
2009. jan. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
egyetlen a szájsebész a városban..nem kell nekem elhinni.
2009. jan. 23. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!