Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogfúrás? Iszonyatosan...

Fáj a fogfúrás? Iszonyatosan félek.

Figyelt kérdés
Van egy lyukas fogam,ma belehasított a fájdalom,de annyira,hogy az ájulás határán álltam. El kellene mennem fogorvoshoz,de annyira félek,hogy nagyon!!!!
2010. nov. 9. 16:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

^__^, h nem fáj a fog érzéstelenítő nélkül fúrás közben??? az vagy nagyon nem volt lyukas vagy soha nem lesz szükség a gyökérkezelésükre, mert nincs bennük semmi ideg...


***

a szuri csak pár kellemetlen perc, ha nem görcsölsz nem érzed csak a rossz izét az érzéstelenítőnek, vagy azt se mindig, szóval az tényleg nem fáj csak lazán kell tartanod a szád...


aztán meg ha begyulladt, akkor a vége felé kicsit fájhat, illetve mikor elmúlik a zsibbadás (kb 3 órával később) akkor fog 2 napig fájni, de nem annyira mint most érzed, és ezt valszeg a doki is mondja; illetve lehet azt mondja, h nem szabad h fájjon, ha nem fáj annyira mint most fáj, én azt mondom várj 2 napot és ha nem múlik csak akkor menj vissza, megbolygatják szegény idegeid, kell nekik a pihi... de ha meg elrontott vmit az orvos, akkor sztem az nagyon fájhat, nekem még olyan sose volt... szóval 2 nappal tömés után, de ha nem volt annyira szuvas/mély a lyuk akkor már mikor kiment belőle a zsibbadás akkor se fájt

2010. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem fájt szuri nélkül, mert kicsi volt a lyuk. Több embert is ismerek, akinek nem fájt, de azért lyukas volt, látszott rajta.

Ha nem mély a lyuk, nem érint idegeket, és akkor nincs mi fájjon. :)

2010. nov. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szia Nekem van 2 lyukas fogam meg egy ami letört minden évben fokozatosan tört holnap megyek fogorvoshoz haverom mondta h bekenik eper ízű érzéstlenenítővel a szád(ha gyerek vagy) és aztnán ha mély a lyuk jön a szuri de nem fáj.a letört fogam bevan gyulladva de dúrván a repedt foga körüli fogaim is fájnak pedi azoknak semmi bajuk :D most majd be sza*ok úgy fáj:( lüktet meg minden de holnap kihúzzák a francba :D
2012. júl. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha belegondolunk, nem tök mindegy, hogy a fúrás fáj-e vagy a lyuk?A lyuk, ha nem kezelik, tovább fáj, mint az a pár másodperces fúrás, ami után legalább helyre jön a lyuk és többet nem fog fájni.
2012. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Én most maszekhoz mentem, gyökérkezelést úgy csinálta, hogy semmit nem éreztem belőle, 3 fogamat is csinálta, egyedül csak a nyakam zsibbadt el meg a végén már lihegtem, mert nem kaptam levegőt...
2015. márc. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!