Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a fogfúrás? Iszonyatosan...

Fáj a fogfúrás? Iszonyatosan félek.

Figyelt kérdés
Van egy lyukas fogam,ma belehasított a fájdalom,de annyira,hogy az ájulás határán álltam. El kellene mennem fogorvoshoz,de annyira félek,hogy nagyon!!!!
2010. nov. 9. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy ha ennyire fáj egy fog,akkor azt előbb idegelik,aztán fúrják és tömik.Az idegkezelés nem fáj,már több ismerősöm túlesett rajta és nem volt panaszuk.Utána meg már a fúrástól igazán nem kell félned,hiszen az ideg nélküli fog semmiképp nem fájhat.
2010. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha az már beindult, jobb minél előbb fogorvoshoz menni. Még a fúrás sem olyan fájdalmas, mintha halogatod a dolgot, és esetleg jól feldagad az arcod.Érzéstelenítő injekció előtt lidocain befujják az innyed, majd jön a szuri. Mire már sziszegnél, nem is érzel semmit. Bátorság barátom! Vigasztaljon,nekem egyszerre három fogamat húzták ki egymás mellől. A fogfúrás ahhoz képest lovagi torna.
2010. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

hát én kevés rosszabb dolgot tudnék elképzelni a fúrásnál, talán azt ha csípőfogóval feltépnék a körmeim.

pedig férfi vagyok.

2010. nov. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
szia, jaaj már nem kell félni!! Nyugi , nem fáj, én már több mint 10 fogfúráson vagyok túl. És élek!! :) Menj fogidokihoz és kérj érzéstelenítőt. Nem fog fájni, ha pedig fáj, akkor jutalmazd meg magad a kezelés után vlmivel, de ne édességgel! Bátorság ! :D gondolj arra, ha elmész akkor már nem fog fájni többet :) Szia, sok szerencsét!!
2010. nov. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Nem fáj. Nekem érzéstelenítő nélkül fúrt, de nagyon ügyes fogorvosom van, így nem fájt. Bátorság! Egyébként ha bármilyen kellemetlenséget tapasztalsz a fogorvosi székben, nyugodtan szólhatsz neki, hogy kis pihit tartsatok.
2010. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

érzéstelenítőt kérsz, akkor utána semmit nem érzel belőle. csak annyit h. kicsit rezeg az arcod :D azvicces.


nekem a csontomat fúrták h. kijöjjön a bölcsességfogam :P

nem éreztem semmit.

2010. nov. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, elájulva én sem szoktam.
2010. nov. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 compactegon ***** válasza:
100%

nekem meg hárman fogták a fejemet, mire kalapáccsal kiszedték a gyökereket, miután felvágták a fél fogínyemet :) ne várj eddig (nem mintha azt is éreztem volna, csak az agyam kongott...)

a fúrónak egyébként csak a hangjától fél az ember, vigyél mp3 lejátszót, úgyis fel kell emelned a kezed, ha fáj. de nem fog :)

2010. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

ne félj,nekem 8 lyukas fogam van és még csak a jövő héten megyek :(

nekem a legjobb barátnőm jár ahhoz akihez én és azt mondja hogy ha érzéstelenítőt kérsz,csak annyi fáj amég azt beadják,sőt,az se fáj csak "fura érzés",mert érzed ahogy a folyadék bemegy az ínyedbe,de nem fáj.Annyit érzel mint a 6.-os kötelező oltásnál!(ha lefújták lidokainnal előtte a karod :D)

2010. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nyugi, tényleg nem fáj. Ha a lyuk nem mély, nem érint idegeket, érzéstelenítés nélkül fúr a doki, de az sem fáj, csak kicsit fura érzés, a hang sokkal rosszabb. De ha szólsz hogy fáj vagy ha mélyebb a lyuk, kapsz érzéstelenítőt, ami előtt befújják az ínyt lidokainnal, és akkor nem fáj a szuri sem, a fúrás meg semennyire.
2010. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!