Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha az elülső fogam egy apró...

Ha az elülső fogam egy apró darabja letört, jól gondolom hogy amire szükségem van az tömés? (külföldön vagyok)

Figyelt kérdés
Otthon fogépítésnek hívták ha jól emlékszem, de ez technikailag még a tömés kategória, nem?
tegnap 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem. A tömés az, amikor fúrnak egy lyukat a fogadba és abba először gyógy-, majd végleges tömést tesznek. Ez inkább fogpótlás, mivel itt nem tömést tesznek bele, hanem valamilyen teljesen más anyaggal visszapótolják a fogad
tegnap 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 fogamat is visszaépítették sima töméssel. Hogy mennyire tartós, az más kérdés, mivel még csak 1 éves a dolog.
tegnap 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 nekem volt, hogy 1 hétig tartott, mert ha nem jó a tömés amit fogépítésre használtak (pl alakja, vagy túl közel a mellette lévő foghoz) akkor nem bírja sokáig, a mostani viszont 4,5 évet bírt, viszont lehet jobb is, hogy újra letört, mert látható volt már jó ideje, hogy más lett a színe enyhén, mint magának a fognak. Hátsó fogaknál tart 10 évig is, de ha elől van akkor már a 3 év is jó 😅
tegnap 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!