Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ezzel talán meggyőzhetem...

Ezzel talán meggyőzhetem anyukámat?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és fogszabályzót szeretnék. Lehetőleg minél hamarabb, mert 18 évig támogatja ugye a tb a fogszabi egy részét. Nem szeretnék magánba menni, tesómnak is Sztkban a Szentkirályi úton csinálták. 15 éve.

Mivel kijöttek a bölcsességfogai (én majd ki akarom műttetni), meg nem hordott utána éjszakait, kicsit visszaállt neki. De sokkal jobb mint volt. Anyumnak ez elvette a bizalmát, hogy "úgy is visszaáll, semmi értelme, stb..)

De nekem emiatt kevés az önbizalmam. Nem borzasztóan vészesek a fogaim, de zavaró, és mellé elég durva mélyharapásom van. Előbbre áll a felső állkapcsom, ezért rendellenes pozícióban tartom, hogyha csukva van a szám. Kényelmetlen már rágni is, és borzasztóan ropog és érzem, hogy ugrál!!! az állkapcsom ha eszek.

Ez kb. egy hónapja van, és tudom, hogy következményei lesznek ha nincs kezelve. Még nem mondtam anyukámnak, de utálja a fogorvosokat, nem akar amúgy belemenni a fogszabis dologba.

Ha ezt elmondom, talán meggyőzhetem?


Az a helyzet, hogy előbb rendbe kell tenni a fogaimat, mert alul 2 fogam elkezdett szuvasodni a barázdában, és már hónapok óta! könyörgök anyukámnak hogy foglaljon nekem időpontot. "Nem. Majd később, ráér majd ha fáj,... " nem ér rá.

Elegem lett, suli után többször is próbáltam elmenni időpontot kérni, de mindig zárva volt a rendelő, rendelési időben is. Próbáltam hívni, de nem veszik fel. Mintha egy lélek se lenne ott, pedig tudom hogy működik, mert fél éve voltam. És több fogorvos is van. De az a körzeti fogorvosom, hozzá szeretnék menni és egy magán van a városunkban, aki annyira el van havazva, hogy nem fogad újakat. Mit csinájak?


tegnap 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Apukád nincs?
tegnap 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy fáj a fogad... én is azt mondtam anno 25 éve, engem sem vittek el addig.
tegnap 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha egy rendelő mindig zárva van, akkor az a rendelő lehet, hogy már rég nincs is ott. Iskolafogászat nincs nálatok? Kell, hogy legyen! Ráadásul ő le is írhatja a javaslatát a szülőnek pl fogszabályozás ügyben, nem a gyereknek kell tolmácsolnia.
tegnap 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Apum folyton dolgozik... Ő nem szokott ilyenekkel foglalkozni, anyukám tartja a frontot 😅

Működik a rendelő, mert valamelyik nap is láttam, hogy ki volt írva, hogy szabadság miatt zárva 1 napra, és bevették a papírt. Meg az információk is cserélgetve vannak. Csak nincs nyitva és nem veszik fel a telefont.

Az iskolafogorvos egy bunkó paraszt, soha nem ad papírt se, és nem fertőtlenítette az eszközöket az osztálytársaim után! 😵

2x voltam iskolafogászaton, azóta mindig pont hiányzok akkor. De egészségesek a fogaim, nagyon vigyázok is rájuk, csak az a 2 apró szuvasodás van

tegnap 23:13
 5/9 A kérdező kommentje:
És azért nem akarom azt mondani hogy fáj, mert az azt jelenti, hogy a szuvasodás elérte a fogbelet. És akkor gyökérkezelés kell. Fölöslegesen meg nem akarom szétcseszni az egészséges fogam.
tegnap 23:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért nem hülye a fogorvos, nem fogja azért gyökérkezelni, mert azt mondja valaki, hogy fáj. :)

Nyilván látja nagyjabol ránézésre, hogy mekkora a szuvasodás, és osszerakja, hogy nem fajhat. De a fogorvosnak mondhatod mar azt is egyebkent, hogy nem faj, csak anyukad maskepp nem volt hajlando idopontot kerni. Vagy azt, hogy édesre érzékeny. Nem a beteg "bemondasa" alapjan kezdi el feltarni a szuvasodast... legalábbis nagyon remelem. :)


Udv, egy fogorvos, alias 2. válaszoló ;)

tegnap 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, kislány, hogy az utóbbi két sorodban semmi logika nincs? Attól gyökérkezelné a fogorvos a fogadat, mert te azt mondod az anyádnak, hogy fáj? Na ezt gondold át még egyszer!

Egyébként konkrétan nem igaz, hogy csak akkor fáj a fog, ha elérte a fogbelet! Mint ahogy az sem hihető, hogy az orvos (mármint az asszisztens, nem az orvos dolga!) nem fertőtlenít, de ugyebár azt nem akkor végzi, amikor ott ül a beteg, minden betegnél új szájbanyúlós eszközöket használnak.

tegnap 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád ha nem egyezik bele is meg fogod csináltatni felnőttként, csak 18 éves korodig tud "megvédeni" azzal, hogy a fogszabályzó kezelésbe nem egyezik bele. Ez nem egy tetoválás, amit felnőttként megbánhatsz. Ez egy olyan dolog, ami felnőttként is zavarni fog majd és emiatt 100% meg fogod csináltatni az életed során. Csak az a kérdés mikor, hol, és mennyiért. Ezt kellene vele megértetni, hogy ez nem egy tini hiszti, ami majd elmúlik és felnőttként nem fog zavarni... Felnőttként is zavarni fog! Jobb tiniként túl lenni rajta, mint felnőttként belevágni.
ma 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7es nokedli! Képzeld el, hogy igen, így van. Nem fertőtleníti. Mert egyszerre megyünk be 4en. És az előző ember szájából kiveszi a tükröt, másikéba beteszi. Látjuk saját szemükkel.
ma 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!