Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megtudna nyugtatni valaki...

Megtudna nyugtatni valaki tapasztalatai által?

Figyelt kérdés

Két évig viseltem állandó, rögzített készüléket alul és felül is. Mikor levették, nagyon szépen helyreálltak a fogaim, de sajnos azóta kicsit visszaállt a két első fogam a rossz helyzetbe. Szerencsére egyáltalán nem olyan mértékben, mint előtte, tehát nem feltűnő annyira, csak engem zavar azért, mert kemény "munkával", kitartással elértem egy eredményt és most nem élvezhetem teljesen.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy most, másfél évvel utánna éjszakai kivehető készülékkel van-e mód a korrigálásra, mivel nem szeretnék újra rögzített készüléket viselni.

Egyébként a rögzített készülék után kaptam kivehetőt is, de mivel úgy éreztem, nem használ (nem nyomott és nem is ért a fogaimhoz igazán), ezért abbahagytam a használatát talán túl hamar. Lehet, hogy hiba volt.

Beszélni fogok egy fogorvossal erről de addig jól esne néhány vélemény. Rettentő hálás lennék érte. 16 éves vagyok.


2010. nov. 4. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem viseltem rögzített fogszabályzót, csak éjszakait és csak fölülre.

Egész jól beállította a fogaim, persze sosem lettek tökéletesek és nem olyan hatásos gondolom, mint egy állandó.

Az enyémet nagyon is éreztem, hogy használ, mivel nagyon szorított, magamnak kellett húzni rajta pár naponta, bár ez már vagy 15 éve volt legalább,a mostaniak nem tudom, hogy néznek ki, de ha jól van beállítva biztos, hogy használ.

Az még az igazsághoz tartozik, hogy miután abbahagytam a használatát, az én fogaim is kissé visszarendeződtek, de még így is sokkal szebbek, mint az eredeti kiindulási állapot, tehát én mindenképp csak biztatlak és inkább most, mint idősebb korodban.

2010. nov. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ha jól emlékszem, én is több, mint egy évig hordtam az éjszakait.

2010. nov. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a Régi levehetősöm mert anno kezdetben azis volt magába nekem is húzott. A rendes nem levehetős utáni kivehetős fogszabályzó viszont nem, de az már most fel sem megy. De mindenképp beszélek majd egy fogorvossal. Én kész lennék hordani bármeddig csak szép legyen. És köszönöm!
2010. nov. 4. 00:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám fogászaton dolgozik és ért ehez :)Amúgy én másfél évig hordtam ragasztott készüléket,és amikor leszedték,akkor én se használtam az éjszakait,ezért kicsit visszaállt a szemfogam.De ez alig látszik.

Most elkezdem hordani megint az éjszakait,hátha lesz egy kis javulás.

16/L

2010. nov. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
00:49 -es majd beszámolnál h segít e meg ilyesmi ? :) amúgy én leghamarabb januárban tudnám a levehetőset megcsináltatni akkor lenne rá pénzem mert nem akarom meginnt anyámékat leterhelni vele :S amúgy beszélni már ebben a hónapban szeretnék a fogorvossal.
2010. nov. 4. 01:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze,beszámolok:) De én azt vettem észre,hogy ha folyamatosan hordom,akkor annak van eredménye.Meg amikor nekem leszedték a ragasztott fogszabit,akkor megkaptam az éjszakait és adtak időpontot,hogy eddig hordjam,menjek vissza és megnézik,hogy nem állt e vissza.Nekem már február óta nincs fent a ragasztott,de a mai napig hordanom kell az éjszakait :)
2010. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!