Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én néha félek. Hogyan lehetne...

Én néha félek. Hogyan lehetne nyugtatni?

Figyelt kérdés

A párom kínai (én meg magyar). Már gyerekkorában is sokat tanult verekedni és azóta már nagyon profi, néha szokott is verekedni. Ha a fiunk (7 éves, a másik pedig 3) ha valami rosszat csinál akkor elég furán bünteti. Attól függ, hogy mit csinált. Valamikor csak fekvőtámaszokat csináltat vele és ha nem tetszik neki vagy rosszul csinálja kezdheti előröl, de olyan is van, hogy sokat kell neki segíteni bármi fizikai munkában, de olyan is van hogy kiabál vele. Néha már tényleg megijedek tőle mert elég fura dolgokat csinál. Például időnként (ha összegyűlnek a gondjai) ordít egy nagyot és beleüt valamibe egy nagyot. És néha megöl a szemével bárkit. Attól félek, hogy esetleg egyszer tudatán kívül minket bántana. Nem tudnám megvédeni magunkat mert tényleg nagyon profi. Amúgy nagyon jó ember. Csak mostanában elég "idegbeteg" tud lenni.

Szerintetek hogyan lehetne megnyugtatni? Mert szerintem ennek nem lesz túl jó vége.

Ő 33 éves én pedig 31.


2010. szept. 21. 22:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Talán vele beszéld meg. Amúgy a büntetés szerintem nem rossz, legalább nem üti a gyereket és az is tanul valamit, hogy ha rosszat csinál, bűnhődni kell, de ilyen módon semmi baja nem lesz tőle. De a súlyát érzi.
2010. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen csak más a mentalitása mint a magyaroknak.
2010. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Nekik ien az idegzetük.

Vszínű h a gyereket így akarja nevelni afelé h erős idegrendszere legyen. ez nem baj addig míg a gyerek is 1et ért vele.

18/F

2010. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudok vele beszélni. Meghallgatja amit mondok neki és kicsit elgondolkozik de nem változtat. Már nem egyszer volt olyan is, hogy megütötte, persze nem nagy erővel...

A nagyobbik gyerek ha "véletlenül" rosszat csinál és tudja, hogy rossz akkor jön hozzám, hogy bármit megcsinál csak ne szóljak az apjának. Nem mondom, hogy fél tőle mert elég jól elvannak egymással és játszani is szoktak. Csak ilyenkor valahogy fél tőle. Még őt is megöli a szemével ha olyan kedve van.

2010. szept. 21. 22:21
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Például időnként (ha összegyűlnek a gondjai) ordít egy nagyot és beleüt valamibe egy nagyot."


Ebből az látszik, hogy a párod nagyon is tudatosan képes levezetni magában a feszültséget. Nem az ilyen emberek szoktak agresszívvé válni, hanem azok, akikben egyre csak gyűlik a feszültség, míg már képtelenek kontrollálni magukat. A fizikai munka és a testedzés pedig véleményem szerint tökéletes módszerek egy kisfiú fegyelmezésére, valószínűleg Kínában ez szokás lehet, ezért csinálja a párod is.

2010. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Régen a szomszédunkban egy kínai pasi lakott a magyar feleségével. Na de hát ha én azt a pasit ha megláttam menekültem. Nem tudom miért...volt benne valami. Leírás alapján hasonlít a tiédre de akiről én beszélek az olyan 40 körüli lehet most. Attól függ hogyan szokott verekedni mert ha csak úgy akárkivel az nem jó dolog. Amúgy a fegyelmezés szerintem nem rossz. Legalább edzettek lesznek a gyerekek. Bár ha inkább hozzád megy az nem olyan jó.
2010. szept. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ez normális és pl ordít egyet nagyon is hasznos terápiaként is szokták használni a kínaiak eben nagyon profik és pláne jó néha téll elcsattan a legjobb szülőkel is 1 2 pofon de ebből tanul a gyerek csak ne vigye túlzásba meg a fizikai bűntetetés is jó mert 1 részt erősítis a gyereket másrészt egy gyerek lustulni szeret nem sportolni és evvel tudni fogja mit szabad mit nem nyugi és szerintem baj nem lehet belőle
2010. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez egy rendes ember. A gyerekek az övé is. Most azért félsz, mert kínai, vagy mert ilyen? Mostanában mindenkinek vannak gondjai. Két gyerekkel idegen hazában neki sem könnyű.
2010. szept. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus azsiai emberi tulajdonsag, Ok igy elnek es

ilyen szokasuk van.


Nem hinnem, hogy nyugtato teat, vagy gyogyszert tudnal Neki adni, mivel nem fogja elfogadni,

Neki ez igy termeszetes.

2010. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Uh, tanítsátok a gyereket kínaiul és magyarul is alaposan és aztán kínai-magyar tolmácsként élheti boldogan az életét havi több százezer forint kereset mellett.
2010. szept. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!