Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő után kezdhetek el...

Mennyi idő után kezdhetek el rendesen enni foghúzás után?

Figyelt kérdés
Két rágót húztak, mindkét oldalt egyet felül egyet alul. 4 nap telt el és az utóbbi négy napban pürén meg knor zacskós levesen éltem de már rághatnékom is van ha van annak értelme, de nem találok interneten pontos dolgokat. Csak hogy kerüld a sebet, nem zavard fel stb. Ezt nemtudom megtenni mert egyszerre húzták mindkét oldalt és nemtudok az első fogaimmal rágni... Szóval valaki akivel voltilyen vagy tudja mivan, elmondaná hogy mostmár biztonságosan rághatok-e azokon a sebeken is, nyilván puhát valami lencse főzeléket vagy nemtudom. Kenyeret ilyenek. Nem szedi ki a véralvadékot? Illetve mikor kezdhetek el enni rizses ételeket meg a keményebbeket, pl paradicsom vagy uborka vagy ilyenek? Mikor mehetek vissza a normálishoz? Egy rántott húshoz mondjuk? Jó lenne tudni. Illetve meddig nem ehetek joghurtot? Nekem aztmondták tejet szabad kefirt joghurtot kerüljem, azt kerültem, mikortól szabad azt már?

ma 06:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén, Én már a foghúzás estéjén rizses ételt ettem. 😅

A dokit nem kérdezted?

Szerintem, megpróbálhatsz már enni rendesen 😊

ma 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Mi az hogy nem ehetsz joghurtot? Miért mondták ezt?
ma 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24 órával a húzás után óvatosan már ehetsz. De miért nem kérdezted meg a dokit?
ma 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nemtudom miért mondták csak mondták, hogy ne. A dokit kérdeztem ő csak annyit mondott hogy ott kíméljem azon az oldalt és magvas ételeket hanyagoljam. Énis ettem volna rendesen ha az egyik oldalon tudok, csak mindkettőn van seb igy nem nagyon mertem. Meg azis érdekelne hogy a szájszag rossz szájíz meddig normális? Családom kommentelte, hogy nagyon érződik és az bizony baj, de rágózni nem rágózhatok a fogmosás meg két percig segít. Internet szerint eleinte normális, oké de meddig
ma 07:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Meg aztis szeretném tudni hogy tényleg muszáj e mindenképp pótolni azokat a fogakat? Figyelembe véve hogy a huszas éveim elején vagyok, közepe felé, albiban lakok és szülői vagy bármilyen támogatás nuku, tényleg nincs pénzem erre...
ma 07:50

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!