Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés 18 évesen?

Gyökérkezelés 18 évesen?

Figyelt kérdés
Sajnos sok ideig nem figyeltem oda a fogaimra, és most elvileg 2 fogamat kellesz gyökérkezelni. Milyen gyakori ez, hogy valakinek 18 évesen gyökérkezelni kelljen a fogait?
okt. 2. 02:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj erre oda jobban, mert ha most 18 évesen kezelik, az valszeg 30 éves korodra ki fog peregni(nagyjából 10-12 évet bír egy gyökerkezelt fog).

40 évesen egy darab fogad nem lesz.

okt. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Szolovjov ***** válasza:
A fog romlása is nagy részben genetika. Én bárhogy mosom nem is szuvasodik, hanem inkább erodálódik. Omlik szét mint a kréta. Hitvány anyag. 39 vagyok és már kritikus az állapot, pedig mindig rendszeresen jártam fogorvoshoz. Otthagytam már tuti minimum 1 milliót eddig. De csak odáztuk az elkerülhetetlen a műfogsort.
okt. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1 ilyen hülyeségeket ne írj. Sok esetben évtizedeket kibír. Nyílván nem mindegy, hogy, hogy csinálják meg, és, hogy bánnak vele.
okt. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon ez nem olyan ritka. Igyekezz jobban vigyázni a fogaidra, ha kerülni akarod az ilyesmit.
okt. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van egy tippem. Netán az alsó hatosok?

Sok szülő még ma sem tudja, hogy mielőtt a gyerekének kiesik az első tejfoga, már ott figyel a szájában négy "csontfog".

Anno én is összevesztem nagybátyámmal, hogy be kell tömetni az alsós unokatesóm fogait. Nem hitt nekem. Szerinte az tejfog, majd kiesik.

Unokatesómnak protkója van, nekem a 12 évvel öregebbnek tömötten, de a sajátjaim.

Na vége az offolásnak!

Szóval: jó, hogy megcsináltatod.

Járj majd rendszeresen.

Legyél a gyerekeid tekintetében bölcsebb, elővigyázatosabb, mint veled voltak a szüleid.

okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Uhh. Mennyi idős, akinek protkója van? Azért az beteg, hogy tejfogakat nem kell tömetni. Gondolom-e miatt vannak sokaknak agyotömött fogai.
okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalan nem gond. Még mindig jobb, mintha nem lennének fogaid.


A gyökérkezelt fog egy halott fog viszont ha jól van megcsinálva, 20 évet is simán kibír.


Viszont a gyökérkezelt fogat fel kell építeni! Az ehhez szükséges csonkfelépítést, ideiglenes majd végleges koronát már nem állja a tb, azért mindenhol fizetni kell.


Bar ha 18 vagy gondolom nappali tagozaton tanulsz, akkor nem tudom. Ebben az esetben nincsen kizárva, hogy a koronáért sem kell fizetni, de ezt nem tudom járj utána.



És ne aggódj. Nincs miért szégyenkezned.

Hogy milyen gyakori? Hát azt sajnos nem tudom megmondani.

Csak azt, hogy egyáltalán ne félj és nincs miért szégyenkezned!

okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!