Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akik sok év után mentek újra...

Akik sok év után mentek újra fogorovoshoz, ti hogy kezeltétek az izgulást?

Figyelt kérdés

Megvan az időpontom sok év után, de szerintem össze fogok kb. esni a váróban.

Nem félek a kezeléstől, de szégyellem, hogy ennyi év kimaradt. Igazából szégyenérzettel nem tudok mit kezdeni...


Egyébként a szájápolást nem hanyagoltam el, csak a fogorvoshoz látogatást. Nyilván azért pár fogom kilyukadt sajnos a majd' 10 év alatt.


tegnapelőtt 23:50
 1/6 Awatpr0 válasza:
100%
Gondolj arra, hogy ha megcsinálják a fogaidat szépek lesznek a fogaid és megérte megcsináhtatni ennyi idő után. És ne törődj vele, hogy mások mit gondolnak..minél többet agyalsz ezen annál rosszabb lesz
tegnapelőtt 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, igazából nem látszik rajtuk semmi, csak a barazdak vannak elszinezodve, vagyis gondolom ki is van lyukadva valamelyik. Nincs letört fogam vagy ilyesmi, és fájni sem fáj egyik sem, csak egyik-masik neha erzekeny az edesre, de nem is mindig.

Meg az alsó metszoimen van egy pici fogkő, de a nyelv felől.


De valamiért az van bennem, hogy Úristen, mit gondol majd a fogorvos, hogy majdnem 10 évig nem voltam fogorvosnal. Mert en is gaznak tartom...de megprobalok nem foglalkozni vele, csak en mindig nehezen engedem el a "masok mit gondolhatnak rolam" problemakort.

tegnap 00:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugi nem lesz gond :)

Nekem egy pár év maradt ki, igaz dentálhigiénikusnál jártam ezalatt az idő alatt minden éven 1-2x (tőle nem féltem). A fogorvostól pedig rettegtem.

én ahhoz a fogorvoshoz mentem akihez régen jártam, így nem volt (túl) idegen a légkör.

Én rettegtem előtte, az időpont előtti napokban már rosszul voltam meg nem tudtam aludni.. mikor a váróban voltam még ott is nagyon féltem de ahogy bent voltam a rendelőben már kicsit jobb volt.

Szerencsére az orvos rögtön megismert és nagyon kedves volt :) nem kérdezett semmit meg nem cseszett le, hogy miért nem jöttem hamarabb :) egy fogammal volt probléma, de az elég gázos volt sajnos így én is féltem, hogy mit fog mondani/gondolni.

Úgyhogy habár nagyon féltem de szerencsére jó tapasztalattal távoztam és már bánom, hogy nem hamarabb mentem.

De legalább már nem félek, legalábbis tőle :)


Úgyhogy ne aggódj, minden rendben lesz!

Mikor van az időpontod? Valaki esetleg el tud kísérni?

tegnap 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele, mit szól az orvos. Hidd el, látott ő már olyanokat!


Egyszer mesélte a fogorvosom, hogy egy szörnyű állapotú fogsort kezelt, borzalmas volt, mintha legalább hónapok óta nem mosták volna. Kérdezte az illetőt, hogy mi a száj higiéniája, fogmosás, fogselyem stb. Fogselymet használ, igen igen. Jó, de hogy mossa? Ja, hát törülközővel. Hogy mivel?? Hát bevizezem a törülközőt, és azzal áttörlöm...


És ez nem vicc. Ilyen létezik.


Na ehhez képest gondolj bele, nálad csak pár tömés lesz, meg esetleg fogkő 😂

tegnap 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én sem tudok aludni, pedig még messze az időpont, jövő het péntek, csak ma hívtam fel őket egy hét szenvedes utan. Meg tavasszal megfogadtam, hogy nyáron kerek majd idopontot, aztan nyaron, hogy augusztusban, aztan az augusztusban, hogy majd szeptemberben...szoval hosszu folyamat volt. :D

De tiszta stresszben vagyok mar most, remelem azert holnapra lecseng es elotte 1-2 nappal kezdek csak el izgulni megint.

Es neked mi lett azzal az egy fogaddal? Én félek a gyökérkezeléstol, de nem a fajdalomtol, csak lelkileg megviselne... :D Most olyanokon agyalok, hogy igaz, hogy nincs szemmel lathato lyuk egyik fogamon sem, de mennyi olyan remsztorit hallani, hogy minimalis lyuk latszodott csak es végül gyökérkezelés lett...szoval agyalok mindenen.

Egyedül megyek, boven felnőtt vagyok mar, bár elég gyerekes most ebben a problemaban. ;)


Hat igen, azert a törölközőtol professzionalisabb a szájápolasi szokasom. :DD


Köszi a válaszokat, mar picit oldodtam is. :)

tegnap 00:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el, a doki nem nézegeti, hogy te mikor voltál nála utoljára. Örül, hogy elmész, attól függetlenül, hogy mehettél volna korábban is.
tegnap 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!