Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A kérdésem főleg fogorovosokna...

A kérdésem főleg fogorovosoknak szól. Ti hogy állnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Persze az is válaszolhat, aki nem fogorvos, csak belekepzeli magát a szituációba.

Szóval tegyük fel, hogy a tinédzser /fiatal felnőtt gyereketek összejön egy olyan lánnyal/fiúval, akiről tudjátok, hogy volt pár lyukas foga, illetve rossz fogazatot örökölt (tehát nem azért rossz, mert elhanyagolt). Hallottam ilyesmit, hogy ez a hajlam csókolózással, közös evőeszköz használatával átadható másnak is, mint egyfajta fertőzés.

Nem féltenétek a gyereketeket, hogy akkor neki is rosszak lesznek a fogai, mert csokolozott a barátjával/barátnőjével?

Kíváncsi vagyok a válaszokra!


2021. máj. 16. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Hallottam ilyesmit, hogy ez a hajlam csókolózással, közös evőeszköz használatával átadható másnak is, mint egyfajta fertőzés."


Tisztában vagy az öröklődés és a fertőzés közötti különbséggel?

2021. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Nalunk en vagyok az, akinek genetikailag rosszak a fogai, viszont mivel fel evente- evente jarok fogorvoshoz, igy nincsenek elhanyagolva, nincs olyan, hogy lyukas, felbetort, gyulladt foggal elek honapokig.

Parommal 6 eve vagyunk egyutt, neki egy tomott foga sincs. Szoval nem, nem feltenem ettol a gyerekemet.

A hajlam termeszetesen nem adhato at a parodnak, az viszont lehet, hogy a gyereked orokli, ahogy en is orokoltem anyukamtol. A bacikkal nem tudom mi van, ehhez nem ertek, nem tudom, hogy csokolozassal “atadhato-e”a fogszuvasodas, de szerintem nem annyira.

Ez van, vannak az eletben nagyobb es sulyosabb problemak ennel szerintem :D

Inkabb legyen a gyerekem parjanak lyukas foga, minthogy emberolessel bortonben ult, erted.

2021. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 igen tisztában vagyok, csak nem jól fogalmaztam. A baktériumok átadására gondoltam, amit a szülő is atadhat a gyerekének.
2021. máj. 16. 14:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam, hogy pl soha nem szabad a baba cumijat az anyukának szájba venni, pl ha leesik, mert a babák szájában még nincs meg az a baktérium vagy micsoda ami a fogszuvasodást okozza... Hogy így van e vagy nem nem tudom, én is csak hallottam 🤷
2021. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez azert attol is fugg, mennyire rosszak a fogai annak a valakinek.

Az, hogy valakinek van par lyukas foga, nem a vilag vege, bar azert erdekelne, miert is nem csinaltatja meg, plane, hogy mi magyarok vagyunk olyan szerencsesek, hogy vegso esetben azert ingyen is elvegezhetoek a fogmegtarto kezelesek (rendben, tudjuk megy a huuu meg haaa az sztk-s orvosokrol, de akkor is ott van egy lehetosegkent).

Ha viszont a lyukas fogakat ugy kell erteni, hogy szo szerint ki van rohadva az illeto szaja, hat inkabb csodalkoznek azon, hogy kepes pl. megcsokolni egy ilyen embert a gyerekem, pedig en aztan abszolut nem a kulsosegeket nezem, de ezt nagyon alapveto apoltsagi kerdesnek tekintenem, es ugy gondolnam hasonlo elveket (ma h ez nevezheto elvnek?!?) tanitanek a gyerekeimnek is, ha lennenek.

2021. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy sok tömött foga van, ami lyukas volt. Szó sincs elhanyagolt, szetrohadt szájról,es mondjuk ápolt is az illető. Csak nem egy olyan tökéletesen makulátlan fogsorú.
2021. máj. 16. 17:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Es miert nem csinaltatja meg?
2021. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy megcsináltatta :D
2021. máj. 16. 18:10
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

De akkor mi a baj vele??😀

szemely szerint nem ismerek senki olyat, akinek tizeneves korara ne lenne x tomott foga.. szegyen vagy nem, de ez van. Sokkal gazabb, ha valaki hagyja szetrohadni es nem foglalkozik vele.

Amelyik szulo ezen problemazik, az nem normalis!! Vagy talan a 40-es/50-es szuloknek EGYETLEN, ismetlem EGYETLEN EGY tomott fogunk sincs?!?

Vagy ez valami baromi jo genetikaju, szerencses tobb generacios fogorvos csalad?

Nevetseges 🤣

2021. máj. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Először is rossz fogakat nem öröklünk. Amit örököl az ember, az a szájápolási szokás, az étkezési szokás, fogforma, állkapocsív formája. Ha összejön egy torlódott fogazat, mellé rossz szájhigiénia és étkezés, már kész a baj.

Való igaz, hogy csókolozással átadunk baktériumokat egymásnak, azonban ha a másik fél normálisan ápolja a fogait, akkor nem okoz ez problémát. Ha valakinek van néhány rossz foga, de be vannak tömve, és rendszeres, alapos száhigiéniát végez, akkor nincsen tele a szája fogbetegséget okozó baktériumokkal.

4es válaszoló, igen, a kisbaba steril szájjal születik, és a szülők azok, akik megefertőzik a babát a fogszuvasodást okozó baktériummal (lenyalt kanál/cumi, szájra puszi). A fogszuvasodás ily módon egy fertőzőbetegség.

2021. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!