Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi történne a fogakkal, ha...

Mi történne a fogakkal, ha túlzásba vinné az ember a fogmosást? Honnan lehet tudni, hogy túlzásba vitt fogmosás történt-e?

Figyelt kérdés

szept. 13. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tönkre megy a fogzománc és károsodnak a fogak.
szept. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Sok sok év, inkább évtized alatt elkopnának az illető fogai. De ehhez a legdurvább fogkefével kellene mosni erős markú embernek és tényleg nagyon lelkesen. Azért a mai fogkefékkel ebben a rohanó világban ilyesmi nem nagyon veszélyeztet senkit sem.
szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagy kárt inkább a durvaszemcsés fogkrémmel lehet végezni..(bolgár fogkrém)


a fogzománc a természet nagy ajándéka...de azt is lehet gajravágni...főleg a szándékos fogfehérítéssel.

szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A dentálhigiénikusoknak eleve azt tanítják, hogy elég lenne kétnaponta megmosni, csak ezt a páciensek előtt nem mondják.
szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló vagyok. Úgy pontoztatok le, hogy fogorvos vagyok.

4! Ez így nem teljesen igaz. Egyrészről ez akkor lenne érvényes, ha minden fogmosásnál valóban sikerülne minden felszínt alaposan megmosni (a legtöbb embernek ez egyáltalán nem megy), másrészről ehhez olyan diétát is kéne tartani (ezt ezen az oldalon számtalanszor leírtam már, most nincs kedvem). Illetőleg ez a teória azzal kapcsolatos, hogy a lepedék okozta ínygyulladás kezdeti fázisához 2 nap szükséges, vagyis teoretikusan, aki 2 naponta 100 %osan megmossa a fogait, annak még nem tud begyulladni az ínye. De ekkor még a fogszuvasodásról ugye nem beszéltünk, így a mai táplálkozás mellett kell a napi 2 fogmosás. Mint írtam, ezzel nehezen tud bárki is ártani magának. Akkor írj ilyeneket, ha a mögötte álló tartalmat is érted.

szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem kétnaponta, hanem naponta kétszer! :)
szept. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De túlzásba lehet vinni túl erős vagy túl kemény sörtével való fogmosással, igaz, ehhez sok-sok év kell. Ezt a fajta fognyaki anyaghiányt (mert van több fajta) nevezik abráziónak. Többek között emiatt a modern nézet az, hogy puha sörtéjű fogkefével kell fogat mosni és nem erősen sikálással kiváltani az alapos, mindent felszínt érintő fogmosást.
szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a válaszokat! Nagyon informatívak.
szept. 15. 07:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!