Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 4 bölcsességfog eltávolítása?...

4 bölcsességfog eltávolítása? 19/f

Figyelt kérdés

Állandó fogszabályzót tervezek, és ahhoz ezt a 4 darab bölcsességfogam el kell távolítani. Elvileg ez a lehető legrosszabb állapot, ahogy állhatnak a bölcsességfogak, és minél előbb szabadulni kell tőlük, mert nagy problémákat okozhatnak. Mennyire szokott ez problémás lenni? Csatoltam itt képet róla:


Elvileg az alsókkal meg fogok szenvedni rendesen, mert így műtét nélkül ki sem lehet húzni


[link]


aug. 12. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, ilyenkor el szokták távolítani. Nekem is kiszedték mind a négyet, de két ülésben, szóval jobb oldal alsó-felső egyben, majd kb 1 hónappal később a másik oldalt is.
aug. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem külön lenne mind a 4, szombatonként bejönne a fogorvos ismerősöm a rendelőbe, és akkor vasárnap tudnék pihenni a húzástól. Elvileg egy hónap alatt meglenne. Csak félek tőle, mert tudtommal itt vágni is kell az ínyt, és rengeteg negatív élményt olvastam.
aug. 12. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy jól lezsibbasszanak. Minden eset más és más, de nekem nem volt pl traumatikus élmeny. Egyszerre az alsó és felsőt is kiszedték, de teljesen érzéstelenítettek, csak kellemetlen volt, de nem fájt.
aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az alsókat műtötték. Igen, vágnak, fúrnak, varrnak meg minden. Maga a műtét nem fájdalmas, de utána azért eléggé megszenvedtem, mikor kiment az érzéstelenítő hatása. Az arcom hatalmasra duzzadt, véraláfutásos lett. Szintén nagyon rossz helyzetben álltak a fogak. Van olyan fogorvos, aki egyszerre kiszedi mind a 4-et, van aki kettesével, van aki csak egyesével. Szerintem egyesével jobban jársz, vagy ha kettesével egy oldalon. Egyszerre mind a 4-et nem enegedném.
aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!