Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális ez bölcsességfog...

Normális ez bölcsességfog eltávolítás után?

Figyelt kérdés
Minimum 3 érzéstelenítőt kaptam mire hatott rendesen (az első konkrétan semmit nem használt, minden ugyanúgy fájt, épp csak egy picit bizsergett), aztán kiszedte a jobb alsó bölcsességfogat és bevarrta, de akkorra már olyan idegesek voltak (hát még van 2 betegünk, haladjunk már!) tökre kapkodtak meg olyan durván baszták bele a számba a kis eszközeiket, nem lepne meg ha letört a felső fogaimból, azok is rohadtul fájnak nem csak a lentiek. Ez volt péntek délben, azóta tömöm magamba a fájdalomcsillapítót kettesével de nem sokáig tart és nem úgy néz ki mint ami javulni akarna. Nekem elég gyanús hogy be van gyulladva és nem gyógyul rendesen.
júl. 21. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem valami TB-s rendelőben járhattál. Magánban nem volt ilyen. 1 érzéstelenítő, 25 perces műtét, semmit se éreztem belőle.
júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó és oldalt az ínyem úgy be van dagadva össze se tudom csukni a szám és belevájódnak a fogak. Ilyen tök kemény fájdalmas gumó van ott. Lehet a szurik miatt, de már azelőtt is fel volt szerintem dagadva ott az íny, eleve azért kellett kiszedni a fogat.ki tudja lehet az okozza a legtöbb fájdalmat nem is a fogak.
júl. 21. 18:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a magán vagy állami rendelő függvénye ez a dolog. Azt sajnálom, hogy bunkók és türelmetlenek voltak veled. Viszont mint fogászati asszisztens, most a konkrétumokra reagálnék:

-az érzéstelenítő nem mindenkinél hat egyformán, teljesen normális, hogy egyeseknek több is kell

-a bölcsességfog eltávolításához erőt kell kifejteni. Szóval az, hogy “durván baszták a szádba a kis eszközeiket” sajnos benne van a pakliban, hogy elkerülhetetlen volt.

-nem láttam még olyan egy fogeltávolításnál sem, hogy a fenti fogakból leverjenek az eszközökkel. Nem is lenne egyszerű kivitelezni, illetve nem érdeke az orvosnak, hogy több károd legyen. Az ő munkáját minősítené

-a fogeltávolítást követő panaszaidra így látatlanban nem merek semmi konkrétat mondani. A bölcsességfogat után sok komplikáció adódhat, a fájdalom, hogy bedagad stb egyáltalán nem meglepő dolgok. Nagyon fontos, hogy a gyógyulás rajtad is múlik, be kell tartani az orvos által előírtakat (pl diéta, stb).

Ha úgy érzed, hogy semmit sem javul, esetleg még romlik a helyzet, akkor mindenképpen vissza kell menni, és megmutatni.

júl. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3-as köszi a választ, nem sok utasítást kaptam tőle amúgy, annyit hogy jegeljem meg szedjek fájdalomcsillapítót. Arról hogy mit ehetek egy szót sem mondott, antibiotikumról szintén. Azt értem hogy amikor húzza ki a fogat erőt kell kifejteni, de amikor pl az asszisztens teszi be azt az eszközt amivel csak ki feszíti oldalt az ínyt hogy a doki tudjon dolgozni, szóval ezt nem tudom hogy feltétlenül muszáj volt így bevernie vagy csak ideges volt.
júl. 22. 07:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!