Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alapos fogmosás és szájvíz...

Alapos fogmosás és szájvíz mellett tényleg muszáj minden egyes alkalommal fogselyem, fogköztisztító és szájzuhany is? Mennyi időt vesz ez igénybe és kinek van erre ideje, alkalma ebben a rohanó világban?

Figyelt kérdés

júl. 31. 17:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Figyu, ennél érthetőbben nem tudom elmagyarázni:


"Miért olyan fontos a fogselyem és a fogköztisztító kefe használata?

Fogmosáskor a fogkefe gyakran nem éri el a fogak egymás felé eső részeit, azaz a fogközöket. Pedig ezeket a területeket is tisztítani kell – gondoljunk csak bele, hogy ** ezek a részek a teljes fogfelület mintegy egyharmadát teszik ki!**"


[link]

júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm érthető és logikus, de akkor is százszor egyszerűbbnek tűnik a szájvíz vagy akár a szájzuhany.

Előbb újra próbáltam a fogselymet, szóval tapasztalatból beszélek, sőt ami érdekes hogy semmilyen lepedéket nem találtam a zsinóron, nem szedett össze semmit sem fogmosás után, míg a szájvíz tuti bejut mindenhová és fertőtlenít, baciölő hatású elvileg.

júl. 31. 22:19
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

A szájápolás alapja a mechanikai tisztítás, vagyis fogkefe és valamilyen fogköztisztító használata. A szájvíz teljesen felesleges, a lepedéket nem mossa le (mint ahogy egy koszos tányért is hiába lögybölsz meg a folyó víz alatt), ráadásul félrevezető is, mert ha úgy sincs rendesen lemosva a lepedék fogselymezés hiányában, akkor a benne lévő hatóanyag (ha egyáltalán ilyet használsz) nem is tud érvényesülni. Fogorvosként a szájvizet nagy pénzkidobásnak tartom, nagyon ritkán szoktam ajánlani, abból is egy speciálisat terápiaként (vagy pár hét után el kell hagyni), tipikusan súlyos fogágybetegeknél, mindenki másnál tök felesleges.

Szájzuhany megint csak felesleges, részint inkább megint csak előrehaladott fogágybetegeknek javasolt, aki jól meg tudja mosni fogkefével és fogselyemmel, annak minek, részint az emberek nagy része rosszul is használja és nagyobb kárt csinál vele, mint hasznot.

A fogköztisztítás nagyon fontos. Ha kialakul belőle a rutin, akkor gyakorlatilag 45 másodperc alatt megcsinálható és akkor nagyon alapos voltál. Fogköztisztító kefe sem kell mindenkinek, csak arra alkalmas fogközre, érdemes fogorvost megkérdezni erről, hogy neked melyik a jobb és pontosan melyik márkát ajánlja. Fogselyemből én fixen a szürke csomagolású Oral-B-t mondom, ez minden fogközbe szépen becsúszik. Mint írtam, ebből rutint kell kialakítani. Eleinte mindenki balf@szkodik vele (ezt is érdemes megkérdezni a fogorvosnál, hogy jól használod-e, mert nekem rendre az a tapasztalatom, hogy nem), de 2-3 hét után a tv előtt ülve is meg lehet csinálni. Annyira nem lehet rohanó egy világ, hogy ne legyen 45 másodperced a fogköztisztításra (pláne, ha szájvizezni bezzeg van), meg 2-3 perced fogmosásra, ha ezért cserébe egészséget kapsz és szép mosolyt. Ez kb olyan, mintha én azon akadnék fenn, hogy a mai rohanó világban mégis kinek van ideje mozogni. Hát ha nem szeretnék 45 évesen lerokkanni (pláne fogorvosként veszek fel érdekes pózokat, hogy pl egy testesebb emberhez is hozzáférjek), akkor kerítek rá alkalmat.

júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!