Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ciki erre megkérni az assziszt...

Ciki erre megkérni az asszisztenst?

Figyelt kérdés

Holnap megyek fogorvoshoz és rettegek. Gyökérkezelni kell az egyik fogam.

Ciki megkérni az asszisztenst, hogy amikor tudja akkor fogja meg a kezem?

Tudom óvodás de tényleg nagyon félek :( és senki nem tud eljönni velem.

20/l


júl. 23. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Félsz a fogorvostól...

Hidd el, nem te vagy az egyetlen... Felteszem, hasonló kéréseket már tapasztalt az asszisztens.

Azt nem tudod megoldani, hogy valaki elkísérjen, aki - itt most a szó fizikális értelmében - meg tudja fogni a kezed?

júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja tudni a kezedet fogni, mert az orvosnak fog asszisztálni. Vigyél magaddal valamit, amit szorongathatsz. Kapaszkodj, én majdnem 50 vagyok es egy plüsst viszek magammal ilyenkor.
júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
A félelmeddel kéne valamit kezdeni. Az érzéstelenítőtől a kezelés teljesen fájdalmatlan, legfeljebb utálatos. Olyan orvoshoz kell járni, aki barátságos, udvarias. Akkor egészen meg lehet szokni az odajárást.
júl. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Senki sem tudja közben fogni a kezedet, óvodás dolog, viszont elmondhatod, hogy nagyon félsz ettől, de nagyon babusgatni sem fognak.
júl. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mai fogorvosi kezelés már messze nem olyan (fájdalmas), mint amilyen akár csak 30-40 éve volt, úgyhogy tapasztalatból mondom, hogy bár érthető az előzetes szorongás, de utólag rájössz, hogy felesleges volt a rettegés.
júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy közeli barátod/rokonod megkéred hogy elkísérjen. Ha az nem, akkor vigyél egy plüsst magaddal szerintem is, mert sajnos az van, hogy nem fogja az orvos megfogni a kezedet
júl. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A rokon sem opcio, mert nem fér el, kényelmetlen kerülhetne az orvosnak megvasszisztensnek.

Szolj az asszisztensnek, amikor tudja, majd megfogja/simogatja, ez nem ciki, sokan szoktak kérni.

júl. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

4


Óvodás dolog? Te se vagy százas. Ez a hozzaallas borzalom tőled, pláne hogy emlékeim szerint te épp egészségügyben dolgozol.

júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Az asszisztens azért van ott, hogy az orvosnak asszisztáljon. Nem ér rá fogni a kezed. Rokont sem tudsz majd vinni, mert akkor meg a fogadhoz nem fognak hozzáférni. Vigyél kísérőt, aki a váróban megvár, a kezedben pedig egy stresszlabdát, vagy kis plüsst. Fogorvos vagyok, sosem akadtam ilyesmin fenn mitöbb, mikor terhesség végén egy rendkívül fájdalmas vizsgálaton kellett részt vennem, én is vittem magammal egy kis sünit, amit szorítottam. Senki nem szólt, de amíg a kezelést nem hátráltatja a beteg viselkedése, addig bármi lehet a kezében.
júl. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
Fogászati asszisztens vagyok. Nem vagy óvodás, teljesen általános, hogy félsz. 2 méter magas, 100kilós nagydarab meglett férfiak is szoktak remegni a félelemtől. Én is ajánlom, hogy vigyél stresszlabdát, vagy valamit amit tudsz szorongatni. Fülhallgatót is vihetsz, ha nincs útban, akkor a legtöbb orvos szokta engedni, hogy halgass valamit. Tőlem is nem egyszer kérték már, hogy fogjam a kezüket. Fogalmam sincs, hogy miért hurrogtak le itt, én szoktam fogni a kezét annak, aki kéri. Ha egy asszisztens normálisan előkészül a beavatkozásra, és van egy kis rutin a kezében, akkor erre tud időt szakítani. Persze nem elejétől a végéig, vannak időszakok, amikor kell mind a két kezem. De ezt nyilván te is tudod, nem véletlenül fogalmaztál úgy, hogy amikor tudja. A gyökérkezelés borzalmasan hangzik, pláne ha először mész egyedül. Az már tök jó, hogy össze tudtad szedni a bátorságod. Valójában nem lesz sokkal rosszabb, mint egy fogtömés, csak túl kell lenni az érzéstelenítésen, meg kicsit tovább tart. Drukkolok neked, kitartás!
júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!