Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri fogászati asszisztensne...

Megéri fogászati asszisztensnek tanulni?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, megéri? Van megfelelő munkalehetőség ebben a szakmában hosszú távon?
júl. 14. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Bármilyen szakmát megéri tanulni.
júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1 nem igaz, csak ha szereted is csinálni, és van olyan jó pénz belőle hogy meg is érje. különben csak felesleges papírgyűjtögetés és időpazarlás az életedből
júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A még elég friss tapasztalatom alapján nem könnyű munkakör, de a jó és a munkájára igényes, érdeklődő asszisztensre szükség van.


- Nem fizetik agyon, és gyakoribb, hogy minimál bérre jelentik csak be - zsebbe kapja a többit. (Nem csak ilyen van, de úgy tűnik ez a gyakoribb.)

-A munkaidő nem ritkán ...rugalmas... azaz a vártnál tovább kell bent maradni.

- A megbecsültsége változó: vannak rendelők, ahol az orvosok valóban partnerként kezelik őket, máshol kevésbé. Asszisztens kollégákkal szintén változó a viszony - bár nekem eddig szerencsém volt, mert mindenhol segítőkész, támogató közeggel találkoztam, hallottam ennek az ellenkezőjéről is eleget.

- A tudás, amit el kell sajátítaniuk sokrétű.

- Sok területe van a fogorvoslásnak, így az asszisztenskedésnek is, úgyhogy szerintem változatos munka - meg lehet találni azt, ami leginkább érdekli az embert.

- Fizikailag fárasztó.


Szerintem úgy érdemes belevágni, ha tényleg lelkes az ember, mert akkor lehet élvezni, és kell (talán) szerencse is, hogy jó munkahelyet találjon.

Hogy hosszú távon megélni mennyire lehet belőle, arról még nincs tapasztalatom.

júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!