Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Híd vagy implantátum?

Híd vagy implantátum?

Figyelt kérdés

Pótolni kellene pár fogamat. Az általános megoldás a híd, de kicsit fázok a gondolattól, hogy lecsiszolják a fogam.

Szóba jön az implantátum is, de nem tudom, jobb megoldás-e. Hallottam olyat, hogy akár közvetlen húzás után is tudnak implantátumot behelyezni.

Egyáltalán melyik a tartósabb?



júl. 5. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van lehetőség, akkor mindenképpen implantátum.


Lehetőség alatt a biológiai lehetőséget és az anyagi lehetőséget értem.


Nekem van implantátumom, akkor fogadtam meg, hogy bármikor is húzzák legközelebb fogam, azonnal implant megy a helyére.


A híd lehet 5 évig jó, lehet 10, vagy épp 20, nehéz megmondani. Van akinek pár év után kirohad a foga amire ráültették, aztán kuka az egész. Az implantátum tartósabb, ha van megfelelő csontállományod és nem löki ki a szervezeted, akkor igazából sok probléma nem szokott lenni velük.

júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Végül a fogorvos felvilágosított, hogy az implantátum leginkább akkor jön szóba, ha az ember fiatal, amúgy rendben vannak a fogai és egy fogat kell pótolni. Én viszont már 40 fölött vagyok, több foghíjam is van és sok tömött fogam, valamint nem is biztos, hogy van elég csontállomány, emiatt nem érdemes az implantátum. Arról nem is beszélve, hogy mire minden kész, addigra közel 3 millióba kerül, míg hidakkal csak kb. 1 millió.
aug. 11. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!