Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati depresszió.Forduljak...

Fogászati depresszió.Forduljak e pszichológushoz? Mennyire normális hogy ennyire ki vagyok bukva? Hol rontottam el?

Figyelt kérdés
1 évvel ezelőtt jártam egy idősebb fogorvosnál, gondoltam a kicseréltetem az akkor 7 éves tömésem. A röntgen és a fogkő leszedése után azt mondta hogy rendben vannak a fogaim. A következő évem elég stresszes volt, lehet nem figyeltem eléggé magamra. Most mikor legutóbb mentem egy fiatal dokihoz azt mondta hogy a tömött fogamat jóbb esetben gyökérkezelni kell, rosszabb esetben ki kell húzni. Ezen kívül még további 6-8 fogamat tömni kell szuvas léziók miatt. Most a gyökérkezelésre várok, még 1 hét. Oly mértékben depressziós lettem hogy alig eszek, eddig 6kg fogytam. Az élet kedvem 0 és öngyilkos gondolatok is gyötörnek.(36/F)

#öngyilkos #fog #fogorvos #gyökérkezelés #Fogászati depresszió #Fogorvos vizsgálat
jún. 8. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
*karokat
jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
41%
#11 hagyjuk már a hülyeséget jó!!!
jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező! Nem vagy egyedül a problémáddal, sok olyan páciens is van, akinek komoly gondot jelent egyáltalán belépni a rendelőbe. Szerintem viszont itt nem csak a fogászattól való félelemről van szó, hiszen írtad is hogy egy stresszes időszakon mentél keresztül és a fogászat valószínűleg csak rátett erre egy lapáttal. Mindenképp keress fel egy pszichológust, aki átsegít ezen az időszakon.

A többi válaszadó pedig ne tántorítson el, a magyarokra jellemző hogy a valódi segítség adás helyett inkább kivetítik a saját problémáikat és azokról ömlengenek. Az már önmagában jó, hogy felismered hogy baj van és igenis felmerül benned, hogy segítség kell (mind a fogászat, mind lelki téren). Ez a magyarok 90%-ára nem mondható el.

jún. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
#13 neked baj van a felfogásoddal. Nem jöttél rá, hogy a kerdező nem a fogorvoslátogatástól fél? Minek kommentelsz, ha nem is érted az alap problémát. Van vagy 6-8 foga, ami javításra szorul és ennek tényétől, hogy ennyi rossz foga van lett depressziós és küzd öngyilkossági gondolatokkal. Azert ez túlzás! Ne becsmérelj itt senkit, főleg meg úgy, hogy nem is érted miről van szó!
jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm válaszát és hogy végig olvasta a kérdésem. Megtettem az első lépést és szakemberhez fordultam, aki hasonlóan vélekedik mint Ön. Válaszát mégegyszer köszönöm. Magam részéről lezártnak tekintem kérdésem és minden választ köszönök, leginkább #13 válaszát és hogy megértéssel olvasta kérdésem.
jún. 9. 11:10
 16/16 anonim ***** válasza:
42%

őőőő...


1. nem kéne megkérdezni egy másik fogorvost is? mondjuk aki képben lehet

2. story-t se tudom, hogy mennyire kerek, mert voltak benne elég furák

3. kéne valamit kezdeni magaddal, ha a bravo hits rovatába írsz be azzal, hogy különben öngyilkos leszel

4. ha még komolyan meg is fordul a fejedben, az is gáz, ezzel kéne kezdeni valamit... ha csak azért, hogy többen írjanak, akkor meg azért, meg amúgy is...

5. volt itt sok fals dolog, de mintha úgy festene, hogy csak azt isteníted, aki a saját elképzeléseidet tolja


sok baj lehet itt, a fogad csak előhozza

jún. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!