Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati depresszió.Forduljak...

Fogászati depresszió.Forduljak e pszichológushoz? Mennyire normális hogy ennyire ki vagyok bukva? Hol rontottam el?

Figyelt kérdés
1 évvel ezelőtt jártam egy idősebb fogorvosnál, gondoltam a kicseréltetem az akkor 7 éves tömésem. A röntgen és a fogkő leszedése után azt mondta hogy rendben vannak a fogaim. A következő évem elég stresszes volt, lehet nem figyeltem eléggé magamra. Most mikor legutóbb mentem egy fiatal dokihoz azt mondta hogy a tömött fogamat jóbb esetben gyökérkezelni kell, rosszabb esetben ki kell húzni. Ezen kívül még további 6-8 fogamat tömni kell szuvas léziók miatt. Most a gyökérkezelésre várok, még 1 hét. Oly mértékben depressziós lettem hogy alig eszek, eddig 6kg fogytam. Az élet kedvem 0 és öngyilkos gondolatok is gyötörnek.(36/F)

#öngyilkos #fog #fogorvos #gyökérkezelés #Fogászati depresszió #Fogorvos vizsgálat
jún. 8. 18:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Mitől?

Hogy néhány fogadat be kell tömni?

jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ez a kérdés komoly?
jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

#2 nem tudom, de remélem nem.

Örülne, hogy "ennyi" baja van csak. Sok ember úgy elvan kényeztetve, hogy nem igaz....

jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

"Örülne, hogy "ennyi" baja van csak. Sok ember úgy elvan kényeztetve, hogy nem igaz...."


Nem tudod elképzelni, hogy valaki nem szeret fogorvoshoz járni? Azért, mert sok embernek természetes, hogy elmegy a fogorvoshoz, van olyan, akinek ez komoly traumát jelent.

jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Ez olyan, mint amikor sok férfinak természetes, hogy tud barátnőt találni, vagy alkalmi partnert, és nem tudja azt elképzelni, hogy valakinek ez miért nem megy... Na a fogorvoshoz járás ugyanilyen, valakinek természetes, valakinek meg komoly problémákat jelent.
jún. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Itt nem az a baj hogy megviseli hanem az hogy 36f
jún. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mint írtam évente jártam fogorvoshoz és most az "traumatizált" hogy 1 év alatt ennyire eltérő fogorvosi diagnozist kaptam. Köszönöm az eddigi összes választ, segít tisztábban látni.
jún. 8. 19:37
 8/16 anonim ***** válasza:
23%
Inkább azon kéne elgondolkodni, hogy te most pár szuvas fog miatt lettél depressziós, miközben percenként kapnak emberek halálos diagnózisokat, olyanokat, ahol legjobb esetben is még élhet rossz életminőségben pár évet. Továbbmegyek, vannak szülők, akik imádott gyermekeik haláltusáját nézik végig, vagy ha mégis felépül, világos hogy azért egy több hónapos, éves kemoterápiás, műtétes időszak lényegesen fájdalmasabb és megterhelőbb, mint pár fogtömés. Én elhiszem, hogy valakinek stresszforrás fogorvoshoz menni, de nincs ebben azért egy jó adag eltúlzott reakció? Az orvosi rendelő nem wellness. Képzeld el, hogy a nőknek széttárt valaggal kell a nődokinál feküdni, de ha jót akarnak az egészségüknek, akkor 1-2 évente bevállalják, mert még mindig kellemesebb, mint utána a méhnyakrákot gyógyítani. Ugyanúgy a nőknek szintúgy széttárt valaggal kell 3-4 kilós csecsemőket világra hozni a magyar egészségügyben, ahol az emberi méltóságot hírből sem ismerik, és ahol a vajúdóra rászólnak, hogy csak halkan, mert nehogy a doktor osztályvezető főfütyköst megzavarja a pihenésben. Ezek mindennapos, minden perces történetek. És te ezek után komolyan pár szuvas fog miatt vagy depis? Miközben egy országgal arrébb szétlövik a hozzád hasonlókat? Ezen kéne elgondolkodni, azért egyesek nagyon túlzásba viszik már ezt a fogorvostól való rettegést.
jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
9%

#4 nem az a baj, hogy traumatizálja. Érthető, de azért depressziós meg öngyilkos hajlamot nehogy nár kiváltson az, nert neki van néhány foga, amit tömbi kell meg gyökérkezelni.

Hagyjuk már ezt. Ez van. Lehet azért, mert genetika, lehet, hogy étkezés miatt ..stb. más lenne, ua olyan rossz lenne, hogy ki kéne mindet húzni és műfagakat csinálni, de ez néhány tömés.

Ember szedd már nagad össze 36 éves férfi létedre.

28 éves nő vagyok, egy hónapja műtötték a bölcsesség fogam, jövőhónapba a torokmandulámat műtik. 2 anyajegyemet ki kellett vágni, a nellemben csomó van és göbös a pajzsmirigyem. Köszi, boldog vagyok. Szedd össze magad!

jún. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
Legyszi ne dobalozzunk mar ezekkel a szavakkal (trauma, depresszio), mert ezt rohad nagy karomat okoz azoknak, akik valoban mentalis problemakkal kuzdenek. Koszi. Jobbulast a fogadnak.
jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!