Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van értelme 42 évesen elkezden...

Van értelme 42 évesen elkezdeni a helyes száj és fogápolási rutint? Normális fogkrémmel, rendes szájvízzel, fogselyemmel és nyelvkaparóval? Vagy már túl öreg vagyok hozzá?

Figyelt kérdés

Most jöttem a szájsebésztől, ki kellett húzni egy fogam, egy másikban tömést kell cserélni, kellenek uj koronák... A sebésznek volt egy elejtett mondata, hogy "előbb vagy utóbb úgyis ki kell húzni" a fogaimat.


Ez csak ilyen szerencsétlen szólás volt vajon vagy tényleg ennyi idősen már nem érdemes beruházni rendes eszközökbe? Gyerekként a szüleim nem törődtek a fogaimmal (a szememmel sem, szemüveges is lettem, gerincem sem teljesen egyenes rossz iskolatáska miatt). Most jutottam el addig, hogy stabil egisztencia és megengedhetek rendszeres egészségügyi ellenőrzést. Szóval elmentem új szemüveglencsékért, meg fogorvosi vizsgálatokra is, pld fogkőleszedés.


Voltam másik fogorvosnál, aki megtartó kezelésekre szakosodott, szerintem a fogaim nagy része oké, ha nem is tökéletes, húzni ő nem javasolna többet.



máj. 19. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy késő! Kezdd el, amúgy meg nagyobb részt genetika az egész (sajnos). De a helyes fog-és szájápolással nem árthatsz.
máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor gyerek voltál szerintem alig hallott valaki fogköztisztításról, és eszközöket is alig - alig lehetett kapni Magyarországon hozzá. Iskolatáskából sem volt hatalmas választék, pláne nem tudhatta egy átlagos szülő, hogy milyent kéne használni a gyerekének.
máj. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagynéném 70 éves. Fogkefén kívül mást nem igazán használt soha. Évtizedek óta vannak koronái, talán pár hídja is. Szóval nem megy a fogak elvesztése olyan gyorsan. Arra vigyázz, hogy ne legyen ínysorvadás.
máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok, lányok, urak és hölgyek. Bevallom megkörnyékezett a szomorúság, de reménytelin feltápolok ezekből a dolgokból, hátha elzötyögök én is 70 évig a saját fogaimmal. :)
máj. 19. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy keso kerdezo! Ne legyel butus. Ha 75 eves lennel se lenne keso. Vannak ilyen foghuzos dokik, figyelj, neki az a legegyszerubb h kihuzza aztan kesz. Az ilyen nem lelkiismeretes fogorvos.

Sosem keso elkezdeni odafigyelni. Viszont nagyon sok minden van, ami termeszetes es sokat segit pl szegfuszeg olajat ha kokuszolajba vagy olivaolajba teszel es oblogetsz vele mindennap. (Fogfajast is elmulasztja.) Olvass ezeknek utana, angolul rengeteget irnak errol.

máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatot, feliratkoztam most pár youtube csatornára, pld.: Teeth Talk Girl (ő egy Chicago-ban dolgozó fogorvos), vagy Kalinjax (ő nagyon fiatalon elrontotta minden fogát, aztán azért hogy normális életet tudjon élni inkább kihuzatta mindet).


Utánaolvasok a kókuszolajnak.

máj. 19. 14:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szegfuszeg olaj a lenyeg csak onmagaban tul tomeny. Azert kell beletenni valamibe.

Kalinjax kihuzatta mindet? Jezusom. Nem ertek egyet ezzel amikor manapsag mindenre rogton drasztikus megoldasokat akarnak.

máj. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ebben a videóban beszél róla Kalinjax mi történt pontosan: https://www.youtube.com/watch?v=O2aPPj5B7vU


Rossz étkezési szokások, sok cukor (nem aggódott érte mert sovány volt és azt hitte másért nem kell félnie), 15 évesen elkezdett dohányozni, és aztán 16 évesen az egyik első foga letört. És így tovább. És akkor mondták neki, hogy anyagilag nem éri meg neki, hogy nekiálljanak a fogainak, inkább kihúznának mindent. Akkor nem egyezett bele. 20 évesen szült azt hiszem, és az végleg tönkretette a fogait, akkoriban pincérnősködött és minden pénzét fogorvoshoz hordta, nem mert mosolyogni a vendégekre az esküvői fotóján sem. És egy ponton feladta, mert el akart költözni a nagyszüleitől, de így nem tudott.


Ami most a szájában van az 2 db 4 ponton rögzített implantátum híd, ezt úgy "nyerte" ha jól értettem, előtte csak sima műfogsora volt és sorvadt az ínye alatta.

máj. 19. 15:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kalinjax amerikai, en kint elek, az amcsik nem mervadok. Oriasi business van itt ebben (es mindenben), szerintem kihuzni az osszeset teljesen elmebeteg dolog. Normalis orszagban ez elkepzelhetetlen lett volna szerintem.
máj. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!