Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem szabad elhozni a...

Miért nem szabad elhozni a fogat húzás után?

Figyelt kérdés
2023. dec. 11. 13:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

7:

"Én azt gondoltam, hogy valami olyan fogat húzott ki ami menthető lett volna és fél attól, hogy elmegyek vele ide, vagy oda."


Azért ez egy nagyon rosszindulatú hozzáállás. Ha én fogorvos lennék (nem körzeti, hanem maszek) és visszahallanám, hogy ilyet tételezel fel rólam, többet nem adnék neked időpontot. Azt mondanám, hogy megélek azokból a pácienseimből, akik bizalommal vannak irántam, nincs szükségem a magadfajták pénzére.

2023. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
A mai világban bizalom? Még a családtagjaim, sőt még magam iránt sincs....
2023. dec. 11. 19:03
 13/21 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Szerintem ezt fogorvosa válogatja. Nekem a gyulladt bölcsességfogamat is odaadta mikor kértem.
2023. dec. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is fertőző hulladék néven nem adta ki a bölcsességfogamat egy fogorvos. Teljesen épp fog volt, csak nem tudott teljesen kinőni, ezért húzta ki.

Később egy ct-n kiderült, hogy bennmaradt az egyik gyökere! Gyanítom, hogy ezért nem adta oda, elsumákolta. Azóta kiszedték a gyökeret.

2023. dec. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Tőlem 20-25 éve megkérdezte a fogorvos, hogy haza akarom-e vinni a kihúzott fogamat. Nem kértem.
2023. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
biológiai hulladék, veszélyesen kezelendő. nem rád, hanem embertársaidra nézve. te hazaviheted, ha szeretnéd.
2023. dec. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
szájseb klinikán műtöttek altatásban és az orvos az operáció előtt egyértelműen feltette a kérdést , hogy kérem-e az eltávolított bölcsességfogat.Ennek bizonyára van valami egészségügyi jogi vonzata hogy az a te testrészed ezáltal kötelező feltenni a kérdést hogy szeretnéd-e megtartani.
2023. dec. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

több fogorvost vagy ottani dolgozót kellene megkérdezni. nyilván van rá szabály, amit nyilván nem mindenki tart be. nem csoda, mivel pártunk és ormányunk sem tartja kötelezőnek saját magára nézve a saját maga által alkotott szabályokat. manapság a tiltó táblákat is sokan úgy tekintik, hogy "ajánlott", esetleg "fogd meg a söröm."

egyetlen fogat vesztettem eddig, darabokban jött ki, mégis felajánlotta az örvös. nem kértem, le se fotóztam, pedig hajlamos vagyok elrakni ilyesmit emlékbe.

a lábamat viszont hazavinném egy nagyobb üveg formalinban. mer' nehogymá'.

2023. dec. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Senior Séf ***** válasza:
100%
Egyáltalán mért hoznám el? Mi a ménkűt kezdenék otthon egy kihúzott foggal? Kutyát dobálnék vele?
2023. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Senior Séf ***** válasza:
100%

Grühn és Kohl sétálnak az erdőben. Grühnre ráérik a szükség,beül hát egy bokorba. Kisvártatva kiszól;

- Te, Kohl! Van nálad papír?

- Jaj,ne legyél már ennyire sóher. Hagyd ott a fenébe!

2023. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!