Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem szabad elhozni a...

Miért nem szabad elhozni a fogat húzás után?

Figyelt kérdés
2023. dec. 11. 13:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Ki mondta ezt a baromságot? Hova süllyedünk még?
2023. dec. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne szabadna? Szólj előre az orvosnak, hogy kell neked, ne dobja ki.
2023. dec. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig egyszer nem adták ki, mert kilenc felé tört húzás közben.
2023. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha előre mondod, biztos odaadják.

Alapesetben nyilván azért dobnák ki, mert hulladék.

2023. dec. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Volt egy fogam ami miatt nyomásérzékeny volt az arcom és volt egy búb a gyökér mellett az ígyemen. Elmentem fogorvoshoz.

Azt mondja, hogy gyökérkezeli és lemegy a gyulladás. Vagy ha nem sikerül akkor rezekció. Kifúrta és közölte, hogy anyira rossz állapotban van a gyökér, hogy húzni kell. Kihúzta. Mondtam, hogy elvinném a fogat. Azt mondta, hogy azt nem lehet. Én azt gondoltam, hogy fertőzésveszély vagy hasonló miatt.

2023. dec. 11. 15:24
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Mert fertôző hulladéknak minősül. Én fogorvos vagyok, és ha mondjuk egy alapjáraton jó állapotú bölcsfogat kell eltávolítani, akkor alapos fertőtlenítést követően odaadom, egy gyulladt, darabokban málló szirsz@rt viszont nem. Alapvetően az erre vonatkozó szabályzat nem tesz különbséget egy kihúzott fog és levágott láb között, utóbbit sem viszi haza senki.
2023. dec. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Akkor kedves utólsó csak kevesen tartjátok be ezeket a szabályokat! Ahogy a fenti kommenteket olvasom. Én azt gondoltam, hogy valami olyan fogat húzott ki ami menthető lett volna és fél attól, hogy elmegyek vele ide, vagy oda..

Amúgy a láb buta hasonlat. Epe, vesekövet is kérdés, kérés nélkül odaadják.

2023. dec. 11. 15:30
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem én hoztam a szabályokat mitöbb, meg sem kérdeztek róla.
2023. dec. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
A hasonlattal van gond, nem a szabályokkal.
2023. dec. 11. 17:16
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
Még egyszer leírom, a SZABÁLYZAT nem tesz különbséget a 2 között. Akkor sem, ha szerinted ez hasonlat és szerinted ezzel gond van.
2023. dec. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!